Gmina Przodkowo OSP Wokół nas

Przodkowo. Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Pomieczyno zdominowało rywalizacje w MDP

2 czerwca na stadionie gminnym odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo, witając uczestników mówił m.in. „Armia z Pomieczyna” i nie pomylił się, gdyż reprezentacja tej jednostki pokazała podczas zawodów całą swoją siłę.

W zawodach wystartowało 10 drużyn druhów czynnych i MDP. W młodzieżówce aż cztery drużyny wystawiła OSP Pomieczyno. Druhowie zmierzyli się w „bojówce” i sztafecie pożarniczej. Zmagania dopingowała rzesza najbliższych i przyjaciół jednostek. Wśród gości zawodów można było zauważyć kandydatów do Parlamentu Europejskiego Janusza Lewandowskiego i Jacka Bendykowskiego. Władze pożarnicze reprezentowali mł. bryg. Marek Szwaba, zastępca komendanta powiatowego i dh Edmund Kwidziński, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Zmagania oceniała komisja pod przewodnictwem dh Andrzeja Brylowskiego. Zawody prowadził Komendant Gminny OSP dh Andrzej Deyk.

Zwycięzcy zawodów

W dodatkowej konkurencji nieregulaminowej, polegającej na jak najszybszym podaniu dwóch prądów wody, zwyciężyła drużyna OSP Tokary, wyprzedzając OSP Kłosowo.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą gminę na zawodach powiatowych – w tym żeńska i męska drużyna MDP z OSP Pomieczyno.

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami, dyplomami i czekami, które ufundował wójt A. Wyrzykowski.

Zawody zakończyły się przekazaniem specjalnej nagrody dla młodego druha Karola, który zajął pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nagrodą był rower trekkingowy ufundowany przez wójta A. Wyrzykowskiego.

OSP/opr.D.Tryzna

Klasyfikacja końcowa:

Grupa seniorska męska:

1. OSP Tokary

2. OSP Przodkowo

3. OSP Pomieczyno

4. OSP Kłosowo

Grupa seniorska żeńska:

1. OSP Czeczewo

2. OSP Przodkowo

Grupa MDP chłopięca:

1. OSP Pomieczyno II

2. OSP Pomieczyno I

Grupa MDP dziewczęca:

1. OSP Pomieczyno

Komentarze