Gmina Somonino Inwestycje Wokół nas

Goręczyno. Postępują prace przy budowie przedszkola

W Goręczynie trwa intensywna budowa nowego przedszkola, które ma stać się nowoczesnym miejscem edukacji dla najmłodszych mieszkańców. Postępy w budowie przedszkola są widoczne, a mieszkańcy z niecierpliwością czekają na moment, kiedy dzieci będą mogły zacząć korzystać z nowoczesnych i przyjaznych przestrzeni edukacyjnych.

W kwietniu 2023 roku podpisano umowę z wykonawcą inwestycji – firmą Defero Sp. z o.o. z Sieradza. Projekt nosi nazwę „Budowa przedszkola w Goręczynie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu” i jest realizowany przy ul. Topolowej.

Nowoczesny i ekologiczny obiekt

Powstający obiekt zajmie powierzchnię prawie 2 tys. m² i będzie w stanie pomieścić 200 dzieci w 8 oddziałach. Każdy oddział wyposażony będzie w salę zabaw, toalety oraz pomieszczenie gospodarcze. Przedszkole będzie również posiadać kuchnię z dużą stołówką oraz część przeznaczoną dla personelu. Budynek jest parterowy, niepodpiwniczony, z dachem wielospadowym.

Dodatkowo, inwestycja obejmuje budowę parkingu i placu zabaw. W trosce o środowisko, przedszkole zostanie wyposażone w nowoczesne systemy grzewcze z geotermalnymi pompami ciepła oraz panele fotowoltaiczne, co pozwoli na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Całość inwestycji jest realizowana dzięki dofinansowaniu w wysokości 13 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Przebudowa ul. Topolowej

Równocześnie, gmina Somonino prowadzi projekt „Przebudowa drogi gminnej – ul. Topolowej w Goręczynie”, która prowadzi do nowo powstającego przedszkola. Zakres prac obejmuje nową nawierzchnię jezdni, chodnik oraz parking z kostki betonowej przy cmentarzu. Na tę inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł z tego samego rządowego programu.

Nad/opr.red

Komentarze