Gmina Chmielno Konkursy Wokół nas

Gmina Chmielno. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Pula nagród sięgnęła 11 tys. zł

W ubiegły czwartek odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Turystyka na kaszubskiej wsi’’. Wyróżnienia przyznano dziesięciu osobom, które brały udział w konkursie.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie jako beneficjent funduszy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich realizował projekt pt. „Turystyka na kaszubskiej wsi – prezentacja dobrych praktyk na przykładach z Gminy Chmielno”. W jego ramach ogłoszono konkurs fotograficzny mający na celu m.in. prezentację praktyk sprzyjających poprawie jakości życia na wsi i promocji Chmielna jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.

Nagrodzeni uczestnicy

Pod koniec września komisja konkursowa, której zadaniem było wybranie najciekawszych fotografii spośród nadesłanych prac wyłoniła dziesięciu 10 laureatów. Zarówno z kategorii, w której udział brały dzieci i młodzież jak i z kategorii dorosłych, wyłoniła trzy pierwsze miejsca oraz po dwa wyróżnienia.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się w ostatni czwartek w chmieleńskim GOKSiR. Pierwsze miejsce w kategorii do lat 18 zajęła Aleksandra Buszman. Kolejne przyznano Dominice Rychert. Na trzecim znalazła się praca Dominiki Gierszewskiej. Wyróżniono również fotografie Nicole Myszk i Zofii Szajwaj. Z kolei w kategorii dorosłych najwyższej oceniono pracę Agnieszki Baske. Kolejne miejsce zajęła fotografia autorstwa Justyny Szmudy. Trzecie miejsce przynago Michalinie Domaszk. Natomiast wyróżnienia powędrowały do Katarzyny Trepczyk i Natalii Riegel.

Pula nagród wyniosła 11 tys., z czego 9 tys. stanowiła dotacja ze środków europejskich. Pozostała kwota została przekazana przez partnerów projektu: GOKSiR w Chmielnie, gminę Chmielno, Gospodarstwo Agroturystyczne „U Chłopa” oraz Firmę Handlowo-Usługowa „Marylla”.

Nad/opr.red

Komentarze