Gmina Sierakowice Inwestycje Wokół nas

Sierakowice. Budowa Centrum Kultury na ukończeniu

Od kilku dni widać jak okazale prezentuje się sam budynek. Wewnątrz trwają ostatnie prace wykończeniowe, montaż mebli i wyposażenia. Najprawdopodobniej w tym miesiącu budowa Wielofunkcyjnego Centrum Kultury będzie zakończona. Równocześnie gmina szuka kandydata na dyrektora placówki.

W ostatnich dniach wykonawca – ELWOZ Sp. z o.o. zdemontował rusztowanie przy zachodniej elewacji budynku i jest on teraz widoczny ze wszystkich stron. Prezentuje się okazale. Wokół niego trwają prace brukarskie dotyczące parkingów i przejść.

Roboty wewnątrz w połowie maja, jak mówił Paweł Kowalczyk, kierownik budowy, były zaawansowane na 95 proc. Ekipy uwijały się przede wszystkim przy montażu płyt gipsowych, sufitów podwieszanych. Teraz zostały do zrobienia „końcówki” prac budowlanych. Trwają przede wszystkim montaże wyposażenia i mebli.

Zgodnie z ustaleniami, wykonawca ma w czerwcu zakończyć inwestycję, której wartość dla przypomnienia to kwota 29,98 mln zł.  

Gmina szuka nowego dyrektora GOK

Równocześnie w gminie rozpisany został konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Jednym z wymagań stawianych przed kandydatami jest stworzenie autorskiej koncepcji programowej dla placówki, uwzględniającej zmianę siedziby. Koncepcja, którą będą musieli przedstawić kandydaci, powinna zawierać propozycje organizacyjno-finansowe dla placówki oraz program działania na okres 4 lat. Termin składania ofert upływa 28 czerwca.
Obecna dyrektor GOK w Sierakowicach, Judyta Kroskowska, zapowiedziała, że nie będzie uczestniczyć w konkursie. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze