Gmina Dziemiany Kultura Sport Wokół nas

Dziemiany. Dożynki gminne. Weekend dla sportowców i rolników

Weekend 26 i 27 sierpnia w Dziemianach będzie stał pod znakiem dożynek gminnych i III Mistrzostw Kaszub w nordic walking i biegu na 5 km oraz Sztafetowych Mistrzostwach Kaszub. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce na placu przy dziemiańskim amfiteatrze.

Mistrzostwa Kaszub mają na celu zachęcenie jak największej liczby uczestników do aktywności fizycznej wśród mieszkańców Kaszub i całej Polski, w każdym wieku i na każdym poziomie. Niezależnie od formy, doświadczenia i ilości pokonanych kilometrów. Dlatego zapraszamy na malowniczą trasę o długości 5 km brzegiem jeziora Rzuno i drogami leśnymi na urokliwej kaszubskiej ziemi w gminie Dziemiany. Miasteczko zawodów znajdować się będzie na plaży przy ul. Sobótki w Dziemianach. Uczestnicy zostaną wyróżnieni w 9 kategoriach wiekowych i OPEN.

Sobotni program przewiduje od godz. 11 starty nordic walking na 5 km, starty sztafet i nordic walking dla dzieci. Około godz. 14 nastąpi ceremonia wręczenia nagród. Natomiast w niedzielę od godz. 11 startować będą uczestnicy biegów w kategorii indywidualnej, sztafetach i biegach dla dzieci. Nagrody zostaną wręczone o godz. 14. Podczas ceremonii wyróżnień każdego dnia rywalizacji odbędzie się także losowanie nagród spośród wszystkich uczestników.

Dożynki gminne

Zapraszamy także do uczestnictwa w uroczystościach dożynkowych w sobotę po południu. O godz. 17 rozpocznie się msza dziękczynna za plony. Po niej nastąpi przejście korowodu dożynkowego do amfiteatru, gdzie odbędzie się biesiada kaszubska. Zaplanowano m.in. konkursy dożynkowe, atrakcje dla dzieci, grochówkę, występ Jacka Silskiego oraz zabawa taneczna z zespołem muzycznym.

UG/opr.red

Komentarze