Powiat kartuski Wokół nas

Powiat kartuski. Zmiany personalne w parafiach kartuskich, sierakowickich i stężyckiej

Kuria Diecezji Pelplińskiej ogłosiła listę zmian personalnych, które obejmą parafie na terenie powiatu kartuskiego. Największe zmiany dotkną parafii w Grzybnie i Hopowie, a także pojawi się wielu nowych wikariuszy w regionie.

Ks. kan. dr Wojciech Klawikowski, po 11 latach posługi w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grzybnie, obejmuje nową funkcję w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku. Ks. dr Grzegorz Kudelski, dotychczasowa pomoc duszpasterska w tej parafii, przejmuje rolę proboszcza.

Ks. Zbigniew Kostewicz kończy swoją posługę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Hopowie. Ks. mgr Marcin Massowa, dotychczasowy wikariusz w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie, obejmuje parafię w Hopowie.

Nowi wikariusze w Kartuzach

Posługę w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpocznie ks. mgr Karol Sosnowki – neoprezbiter oraz ks. lic. Robert Ratkowski – wcześniej wikariusz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.  Z kolei w parafii św. Wojciecha posługę wikariusza będzie pełnił ks. mgr Ariel Januszewski – dotąd proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy.

Dekanat sierakowicki i stężycki

Ks. mgr Witold Pijanowski z parafii św. Jana w Sierakowicach przechodzi do parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Zastąpi go ks. mgr Oskar Ryba – dotąd wikariusz w Tucholi.

Z parafii św. Marcina ks. mgr Patryk Wysota przeniesiony zostaje do kościoła św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Nowym wikariuszem będzie ks. dr Marian Knut z parafii św. Marii Magdaleny w Strzepczu.

Do parafii w Wygodzie Łączyńskiej skierowano ks. lic. Dawida Rożka – wcześniej w kościele św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim.

Pełna lista zmian znajduje się na stronie www.diecezja-pelplin.pl.

Diecezja Pelplińska/opr.red

Komentarze