Gmina Karsin Sport Wokół nas

Borsk. Regaty młodzieży i dorosłych. 70 uczestników regatowych zmagań

Na wodach Borska odbyły się kolejne emocjonujące regaty żeglarskie, gromadzące młodzież oraz dorosłych żeglarzy z gminy Karsin i gminy Czersk. Impreza, która skupia zarówno rywalizację, jak i wspólne treningi, jest ważnym wydarzeniem na mapie sportowej gminy.

W trakcie zawodów, które odbyły się w warunkach wyjątkowo lekkiego wiatru, zawodnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami żeglarskimi, ale również zdolnością do wyłapywania najmniejszych podmuchów, by zdobyć przewagę nad rywalami.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach udowodnili nie tylko swoje umiejętności, ale także determinację i gotowość do radzenia sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Tym razem w regatach startowało ok. 70 żeglarzy w dwóch klasach młodzieżowych oraz w tzw. klasie otwartej dla dorosłych.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii

Zwyciężczynią regat w klasie Optimist została Barbara Borzyszkowska z Karsina. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Milochowi z Karsina. Na trzecim miejscu uplasował się Leon Czapiewski, również z Karsina. Kazimierz Sikora, reprezentujący Karsin, zajął czwarte miejsce. Piąte miejsce zajął Wiktor Wiencelewski z Czerska. Kornelia Wojak, także z Karsina, zdobyła szóste miejsce.

W klasie Mariner 19 pierwsze miejsce zdobyli Jakub Sałata i załoga z Karsina. Szymon Domański i załoga, również z Karsina, zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Kędzierskiemu i załodze z Czerska.

W klasie Otwartej: Grzegorz Musielak i jego załoga triumfowali, zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli Kazimierz Kulik i załoga. Na trzecim miejscu uplasował się Jacek Pawełczak.

Sukces zawodników z gminy Karsin i gminy Czersk świadczy o wysokim poziomie żeglarstwa w regionie oraz o efektywności programów treningowych i obozów organizowanych przez lokalne kluby żeglarskie.

Regaty nie tylko dostarczyły emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom, ale także przyczyniły się do integracji społeczności żeglarskiej z obu gmin.

Nad/opr.red

Komentarze