Gmina Kartuzy Wokół nas

Kartuzy będą gospodarzem Zjazdu Kaszubów w 2023 roku

Podczas zakończenia części oficjalnej tegorocznego Zjazdu Kaszubów w Brusach, współgospodarz tego wydarzenia – Jan Wyrowiński, prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego ogłosił ważną informację. Wcześniej poprosił na zjazdową scenę burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego i wiceburmistrz Sylwię Biankowską.  

– Nie wszyscy wiedzą, że za rok Kartuzy będą obchodzić stulecie nadania praw miejskich. Zjazd Kaszubów ma być najważniejszym wydarzeniem w trakcie obchodów tego jubileuszu. To był jeden z powodów, dla których władze miasta zabiegały o to, a władze ZKP oczywiście zaakceptowały ten pomysł. W związku z tym chciałbym dzisiaj, tutaj w Brusach przekazać w ręce burmistrza M. G. Gołuńskiego klëkę, która przez rok gościła w gabinecie burmistrz W. Ossowskiego. Do ùzdrzeni w Kartuzach! – poinformował wszystkich prezes ZKP.

Wraz z Witoldem Ossowskim, burmistrzem Brus, przekazał symbole gospodarza zjazdu. Włodarze Kartuz w imieniu mieszkańców podziękowali za tę decyzję.

– Kolejny zjazd daje wiele nadziei dla nas, dla Kaszubów, bo tworzymy jedną, wielką jedność i wspólnotę. Mam nadzieję, że tę wspólnotę pomnożymy w Kartuzach. Mam nadzieję, że za rok w Kartuzach spotkamy się znowu, w zdrowiu, pomyślności dla Kaszubów i Polski i dla Ukrainy – życzył burmistrz M. G. Gołuński.

D. Tryzna

Komentarze