Gmina Dziemiany Wokół nas

Dziemiany. Kąpielisko nad Jeziorem Rzuno. Ruszył sezon i jego atrakcje

To miejsce to wizytówka gminy i Mekka dla turystów. Właściwie to jedno wynika z drugiego. Gmina stara się, aby co roku przybywały tu atrakcje a turyści, pamiętając piękny pobyt wracają tu z powrotem. Ale utrzymanie takiej oferty kąpieliska sporo gminę kosztuje.

Mówił o tym na sesji Rady Gminy sprzed dwóch dni wójt Leszek Pobłocki. Przedstawił jakie atrakcje w tym roku przygotowano na kąpielisku. Przy okazji wspominał też o dewastacjach infrastruktury turystycznej jakie odnotowano w tym miejscu i ile one gminę kosztują. Niestety, trzeba je ponieść, aby kąpielisko było przygotowane do sezonu na 100 proc.

Atrakcje ,,stare’’ i nowe

Dziś od rana kąpielisko ruszyło. Jak usłyszeliśmy, w południe było już zapełnione. Wszędzie tłumy. Na zjeżdżalni notabene najdłuższej na Kaszubach. Na rowerkach wodnych i kajakach, które są tu bezpłatne. Teraz widać jak bardzo przydał się rozbudowany niedawno pomost. Nad kąpiącymi się czuwają ratownicy. Działa również infrastruktura towarzysząca kąpielisku. Jak wspominał wójt gminy, aby uatrakcyjnić kąpielisko dla najmłodszych, będzie tam umieszczony dmuchany tor przeszkód. W sumie w jednym miejscu nagromadzonych jest tyle atrakcji, że przyciągają one turystów przebywających nawet w dalszych miejscowościach od Dziemian.

Po polsku i pò kaszëbskù 

Tradycyjnie ruszył też Punkt Informacji Turystycznej zlokalizowany w centrum miejscowości na ul. Wyzwolenia. Można tutaj otrzymać pełną informację o atrakcjach gminy i regionu, dowiedzieć się o możliwości noclegu, kupić pamiątkę oczywiście związaną z Kaszubami. Co ciekawe, można również wypożyczyć rowery do własnej dyspozycji. Wielu z turystów jest zaskoczonych tym, że są darmo. Tak postanowiła gmina. Nic tylko korzystać. Zapraszamy do Dziemian!

D. Tryzna

Fot. Nadesłane OK Dziemiany

Komentarze