Gmina Sulęczyno Samorząd Wokół nas

Gniew. Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza. Nagrody dla gminy i firm z jej terenu

Sulęczyński samorząd oraz firmy z terenu gminy znalazły się w gronie laureatów kolejnego Konkursu „Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza oraz Kujaw i Pomorza”. Gala finałowa konkursu odbyła się na zamku w Gniewie, gromadząc przedstawicieli samorządów, firm, instytucji i organizacji społecznych.

Kapituły województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego, przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów poinformowały, że do projektu zarekomendowano w siedmiu kategoriach łącznie 176 zgłoszeń. Jednocześnie po zapoznaniu się z opisem zgłoszeń i dołączoną do nich dokumentacją, przeanalizowano sprawozdania komisji audytowych, które wizytowały uczestników konkursu. Kapituły zakwalifikowały 42 zgłoszenia spełniające wymagania regulaminowe. W gronie nagrodzonych znalazła się gmina Sulęczyno oraz firmy z jej terenu.

Platynowy HIT dla gminy

Gmina została nagrodzona Platynowym HIT-em w kategorii: Ekologia. W uzasadnieniu podano, że nagrodę wręczono za opracowanie i realizację programu “Odnawialne Źródła Energii dla Kaszub” w celu zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i prywatnym. Tytuł i statuetkę odebrał na gali wójt Bernard Grucza.

Przyznano także dwa kryształowe HITY dla sulęczyńskich firm. Oba w kategorii: Produkcja. Otrzymali je: PPHU SCANDPOL Piotr Mrozowicz w Sulęczynie, za jakość oraz dokładność i efektywność procesu produkcyjnego palet i nadstawek na przestrzeni 30-lat. Drugim laureatem jest Kapeo Polska Sp. z o.o. w Mściszewicach, która otrzymała go za nowoczesne i skuteczne rozwiązania w oparciu o najwyższe standardy, produkowanych instalacji tryskaczowych i hydrantowych.

Wśród obecnych na gali był również wiceprezes dh Andrzej Roda, który reprezentował władze wojewódzkie Związku OSP RP. Odebrał on HIT przyznany w kategorii: Promocja regionów dla Edmunda Kwidzińskiego, dyrektora Biura Wojewódzkiego ZOSP RP.

BM

Komentarze