Gmina Sulęczyno Inwestycje

Sulęczyno. Budowa samorządowego przedszkola. Są już mury parteru przykryte stropem

Dobra aura służy budowie. Rosną mury przedszkola. Wykonawca na pewno się śpieszy, aby przed zimą zakończyć prace na zewnątrz i wejść do środka. Ten etap inwestycji zgodnie z planem ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

Zadanie budowy pierwszego etapu przedszkola samorządowego w Sulęczynie realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Walaszkowski z Leszna obok Kartuz. Prace ruszyły na początku roku, a 19 maja uroczyście wmurowano kamień węgielny. W tym etapie inwestycji ma być postawiony budynek w stanie surowym-zamkniętym oraz wykonane podstawowe instalacje. Wykonawca ma na to czas do końca kwietnia.

Dla przypomnienia, budynek przedszkola ma pomieścić łącznie dziewięć sal edukacyjnych oraz m.in. salę rekreacyjną, szatnię, świetlicę i zaplecze kuchenne. Jego całkowity koszt to ponad 20 mln zł.

Dobre wieści dla samorządu

Inwestycja ta to olbrzymie wyzwanie dla władz gminy, gdyż jej koszt pochłonąłby całość kilku rocznych budżetów inwestycyjnych samorządu. Stąd zabiegi wójta Bernardy Gruczy, aby pozyskać jak najwięcej środków zewnętrznych. Przy pierwszym etapie udało się pozyskać z Polskiego Ładu prawie 10 mln zł. Niestety, do zrealizowania jest drugi etap wart również znaczącą kwotę. Stąd na pewno dobrą informacją jest ogłoszenie wyników VI edycji Polskiego Ładu, w której gmina otrzymała prawie 2,5 mln zł na prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Do tematu będziemy powracać.   

D. Tryzna

Stan prac na 28 września.

Komentarze