Gmina Dziemiany Inwestycje

Dziemiany. Nowy segment szkoły prawie gotowy. Trwają prace wykończeniowe

Pewnie na dniach rozpoczną się odbiory w nowo wybudowanym segmencie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach. Powstało w nim dziewięć sal lekcyjnych, które w zasadniczy sposób poprawią komfort prowadzonej tu edukacji.

Dwa tygodnie temu w budynku wykonywane były prace wykończeniowe i montaż m.in. instalacji alarmu. Wszystkie poważniejsze prace były na ten czas zakończone. Jak informuje wice wójt Katarzyna Sprawka, obecnie został złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Po jego otrzymaniu nastąpi końcowy odbiór, a pod koniec roku szkolnego odbędzie się oficjalne otwarcie nowego budynku.

– Dzięki tej największej inwestycji w historii dziemiańskiej oświaty, młodzież uczęszczająca do szkoły w Dziemianach, ale także uczniowie z czterech ościennych sołectw, będą mogli korzystać z nowych sal lekcyjnych, które zapewnią im należyty komfort prowadzenia edukacji w szkole – podkreślają władze gminy.

Inwestycja za 5 mln zł

Nowy segment prezentuje się okazale. Stanął na miejscu starego łącznika – parterowego pawilonu łączącego główny segment szkoły z salą gimnastyczną. Jest budynkiem dwukondygnacyjnym. W sumie mieści dziewięć nowoczesnych sal dydaktycznych. Jest to siedem klas lekcyjnych i dwie sale dla zajęć w mniejszych grupach dla najmłodszych uczniów. Każda z nich ma osobną toaletę.

Inwestycja została wyceniona przez wykonawcę na 4,93 mln zł. Tyle zaoferowała firma ECOZET z Kalisk Kościerskich. Budowa ruszyła w końcu lata 2019 roku i miała zakończyć się wraz z końcem ubiegłego roku. Zawirowania jakie w tym czasie zapanowały na rynku budowlanym spowodowały, że jej terminy uległy przesunięciu. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze