Gmina Kartuzy Szkolnictwo

Kartuzy. Uczniowie Katolika i SP nr 2 na wymianie

Już po raz kolejny, uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach wraz ze Szkołą Podstawową nr 2, w towarzystwie nauczycielek Anny Warmowskiej i Anny Sikorskiej uczestniczyli w młodzieżowej wymianie polsko-niemieckiej.

Uczniowie przebywali z rewizytą w niemieckim Hamm, niedaleko Dortmundu. Tam przyjęła ich gościnna jak zwykle szkoła katolicka Marienschule. Uczniowie nocowali u niemieckich kolegów i koleżanek, z którymi poznali się we wrześniu ubiegłego roku w Polsce.

Kolejne dni pobytu były urozmaicone atrakcjami, przygotowanymi przez nauczycieli z niemieckiej szkoły. Uczniowie brali udział w grach integracyjnych na terenie szkoły, w warsztatach tekstylnych i filmowych oraz próbowali swoich sił w grze miejskiej. Był też czas na pracę w programie komputerowym Motion i tworzenie własnych toreb. Wartościowe również były warsztaty, podczas których uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można dbać o środowisko naturalne. Był też czas na zwiedzanie okolicy i historycznego miasta Münster. Nie byłoby świetnej zabawy bez rekreacji, stąd pomysł, aby wybrać się do hali sportowej z trampolinami. Kolejnego dnia uczniowie mogli relaksować się na basenie Maximare.

– Wymiana młodzieży to również wspaniała okazja do wymiany doświadczeń. Uczniowie zapoznali się z działalnością charytatywną Samorządu Szkolnego Marienschule. Mieli okazję zobaczyć projekty, które prowadzą ich rówieśnicy w ciągu roku szkolnego – podkreśla ks. Grzegorz Kudelski, dyrektor Katolika.

Nad/opr.red

Komentarze