Gmina Żukowo Szkolnictwo

Żukowo. Olimpiada przedmiotowa. Weronika Kwolek laureatką Olimpiady Matematycznej

We wrześniu ubiegłego roku Weronika Kwolek rozpoczęła zmagania w ramach Olimpiady Matematycznej Juniorów. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie uzyskała tytuł laureata trzeciego stopnia.

Olimpiada Matematyczna Juniorów to olimpiada przedmiotowa skierowana do uczniów szkół podstawowych. Celem jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Wielkie osiągniecie

Weronika Kwolek zakwalifikowała się do zawodów drugiego stopnia, które odbyły się w III LO w Gdyni. Tam uzyskała tam maksymalną liczbę punktów i zakwalifikowała się do finału XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Zawody trzeciego stopnia odbyły się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a 19 marca miało miejsce uroczyste zakończenie OMJ. W oparciu o wyniki zawodów trzeciego stopnia Komitet Główny OMJ postanowił przyznać 97 osobom tytuł laureata pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia spośród 168 uczniów biorących udział w finale zawodów. W tym gronie znalazła się uczennica klasy 8 SP 1 w Żukowie – Weronika Karolina Kwolek, uzyskując tytuł laureata III stopnia. Warto podkreślić, że w zawodach stopnia pierwszego wzięło udział 8427 uczniów z 1136 szkół.

SP/opr.red

Komentarze