Gmina Dziemiany Inwestycje

Dziemiany. Modernizacja linii kolejowej. Nowy przystanek kolejowy to więcej udogodnień dla podróżnych

W ramach inwestycji zmodernizowanych zostanie m.in. pięć przystanków. Wśród nich te w Dziemianach i Kaliszu. Pozwoli to podróżnym na lepszy dostęp do kolei. Modernizacja tej trasy kosztować ma 14,5 mln zł.

Inwestycja realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Środki na to zapewnia „Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Na terenie gminy Dziemiany w ramach tej inwestycji przebudowany zostanie przystanek w Kaliszu Kaszubskim i Dziemianach. Prace przy nich ruszyły jesienią ubiegłego roku. W połowie stycznia br. główne roboty budowlano-zimne na przystanku w Dziemianach były już zakończone. W lutym zakończono montaż wszystkich elementów małej architektury.

Więcej udogodnień

Przede wszystkim nowe perony będą wyższe, co znacznie ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Zyskają też wygodne dojście dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Na peronach zostały zamontowane nowe wiaty, ławki i inne elementy małej architektury m.in. stojaki na rowery. Ich oświetlenie będzie lepsze i nowocześniejsze. W ramach prac wykonany został również chodnik dla pieszych od DW 235 na peron. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze