Gmina Dziemiany Inwestycje

Dziemiany. Rozbudowa miejscowej szkoły. Gotowe ściany i strop parteru

Od lata ubiegłego roku na placu budowy rządzi firma ECOZET z Kalisk Kościerskich – wykonawca inwestycji. W październiku ubiegłego roku było wmurowanie kamienia węgielnego, a na początku stycznia bieżącego roku zaczęto murowanie ścian pierwszego piętra.

Firma ECOZET zaoferowała w przetargu kwotę 4,93 mln zł, a więc mniej więcej tyle ile gmina zaplanowała na ten cel w swoim budżecie na lata 2021-2022. Po nieudanych wcześniejszych przetargach, tym razem jej władze dokonały wyboru wykonawcy. Plac budowy przejął on na początku lata ubiegłego roku i zaczął od wyburzenia starych pomieszczeń. 6 października na placu budowy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. W następnych tygodniach firma wykonała ściany parteru, a w grudniu został zalany strop. Dwa tygodnie temu pracownicy ECOZET zaczęli murować ściany pierwszego piętra.

Inwestycja za 4,93 mln zł

W ramach inwestycji wartej około 4,93 mln zł wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania prac konstrukcyjnych nowego obiektu. Będzie on gmachem dwukondygnacyjnym, połączonym z istniejącymi częściami szkoły. Planowana budowa wykonana będzie w technologii tradycyjnej murowanej. W efekcie powstanie kompleks dydaktyczny, w którym znajdzie się dziewięć nowoczesnych sal dydaktycznych. Będzie to siedem klas lekcyjnych i dwie sale do zajęć w mniejszych grupach. Inwestycja ma zostać zakończona pod koniec bieżącego roku.

– Dzięki tej największej inwestycji w historii dziemiańskiej oświaty, młodzież uczęszczająca do szkoły w Dziemianach, ale także uczniowie z czterech ościennych sołectw, będą mogli korzystać z nowych sal lekcyjnych, które zapewnią im należyty komfort prowadzenia edukacji w szkole – podkreślają ważność inwestycji władze gminy.

Red.

Komentarze