Wokół nas

Dziemiany. Święto gminy

Wystartowali w deszczy a zakończyli tłumnie

Choć uroczystości zaczęły się w deszczu, który przerzedził widownię, to ich finał był już należyty. Tłumy publiczności bawiły się na wieczornej gali disco polo. Święto gminy było też okazją do nagrodzenia mieszkańców, którzy angażują się w życie społeczności.

Świątecznym uroczystościom w dziemiańskim amfiteatrze na początku mocno przeszkadzał ulewny deszcz. Nie zrażeni nim wójt Leszek Pobłocki i dyrektor GOK-u Dariusz Turzyński , nagradzał uczestników gminnego konkursu na „Najpiękniejszy Ogród Gminy Dziemiany 2019”. Każdy z laureatów miał okazję, aby się wypowiedzieć. Przy każdym wójt gminy zaklinał, że deszcz już ustępuje. Niebiosa musiały go wysłuchać, bo kolejna dekoracja mieszkańców, którzy wykazali się w ubiegłym roku w sporcie odbyła się już bez deszczu.

Laureaci na scenie, a pod nią zabawa

Wśród szóstki nagrodzonych  mieszkańców aż czwórka to chodziarze – członkowie stowarzyszenia Błętkitni Dziemiany: Helena Stoltmann, Jan Kuśmierek, Agata Knitter i Magdalena Dziemińska.  Pozostała dwójka to Łukasz Szamocki reprezentujący UKS „Relax” oraz młody adept sportów motorowych Dawid Gawin.

Świętowali nad wodą

Z okazji święta nad jeziorem Rzuno rozegrano trzy konkurencje: wyścigi kajaków i rowerków wodnych, a na zjeżdżalni zawody w najszybszym ślizgu. W konkurencji kajakowej niezrównanym duetem okazały się Ewa Tuszkiewicz i Zuzanna Zygmańska. Tuż za nimi wyścig ukończyli Karol Tuszkiewicz i Nikodem Gostomski. Na najniższym stopniu podium stanęli Michał i Patryk Mikołajczyk. Największą wytrzymałością i prędkością na rowerkach wodnych wykazali się Marcin Knopik i Julian Pałubicki. Srebrny medal przypadł Grzegorzowi Topce i Elżbiecie Wantoch – Rekowskiej. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Krzysztof Kupiecki i Mikołaj Bonin.

Jak się wyraził wójt Leszek Pobłocki „najlepsi ślizgacze” to Wiktoria Grudnowska, Mateusz Janta i Martyna Szenwald.

To nie był jednak koniec konkurencji nad jeziorem Rzuno. Odbyły się tam także zawody wędkarskie. Oni również zostali nagrodzeni podczas wieczornej dekoracji. I tak pierwsze miejsce zdobył Błażej Jeżewski, drugie Marek Rolbiecki, a trzecie Krzysztof Rolbiecki, w którego imieniu nagrodę odebrał siostrzeniec Damian Kachniarz.

Muzyczne świętowanie

Kolejny rok z rzędu odbył się konkurs na „Dziemiańską Nutkę”, w którym wszyscy chętni mogli wystąpić, zgodnie z powiedzeniem, że „śpiewać każdy może”. Jednak poziom występów był wysoki, a to głównie za sprawą zwyciężczyni Oliwi Danielewicz, która urzekła wszystkich wykonaniem piosenki „Perfect” Eda Sheerana.

Konkurs był jedynie wstępem do wieczornej gali disco polo, na której zaprezentowały się zespoły Nastja, Lancer, Bobi i Soleo. Potem całonocną dyskotekę rozpoczął pokaz fajerwerków.

S.SZ

Komentarze