Gmina Dziemiany Powiat kościerski Wokół nas

Region. Ranking gmin programu ,,Czyste Powietrze’’. Dziemiany z najwyższym wynikiem w powiecie kościerskim

Siedem gmin z naszego województwa znalazło się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu programu ,,Czyste Powietrze’’, a to stawia nasz region w pozycji lidera. Wśród gmin powiatu kościerskiego najwyższe miejsce zajmują Dziemiany.

Ranking gmin powstaje przy współpracy NFOŚiGW, Polskiego Alarmu Smogowego i Banku Światowego. Utworzony został na podstawie dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej danych o liczbie wniosków do programu złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach. O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.

Liderem gmina Dziemiany

I to właśnie w gminie Dziemiany, spośród pozostałych samorządów powiatu kościerskiego, odnotowano najwyższą aktywność w składaniu wniosków do programu ,,Czyste Powietrze’’w pierwszym kwartale tego roku. Dziemiany znajdują się ma 14. miejscu z dwudziestoma pięcioma złożonymi wnioskami.

Klasyfikacja pozostałych gmin powiatu

Na 40. miejscu znalazła się gmina Lipusz, gdzie liczba złożonych wniosków wyniosła piętnaście. Na 126. sklasyfikowano Liniewo. Nowa Karczma zajęła 220. lokatę. Gmina Kościerzyna znalazła się na 240. pozycji. Miasto Kościerzyna zajęło 512 miejsce. Karsin sklasyfikowano na 1498 miejscu, a Starą Kiszewę na 2289.

PAS/opr.red

Dziemiany. Fot. LOT Serce Kaszub

Komentarze