Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Sport

Pływanie. Osiągnięcia trzech kościerskich klubów

W dniach 16-17 czerwca na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie odbyła się II Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Do Kościerzyny przyjechało ponad 150 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu grupach wiekowych.

Organizatorem zawodów tradycyjnie już od kilku lat jest klub UKS Wodniacy Garczyn. Zmagania dofinansowało Miasto Kościerzyna, a uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Michał Majewski wraz z kierownikiem zawodów Michałem Zarachem.

Sukcesy naszych zawodników

W rywalizacji wzięły udział aż trzy kluby z terenu powiatu kościerskiego, czyli UKS Manta Kościerzyna, UKS Wodniacy Garczyn i Klub Sportowy Aqua Sport Kościerzyna.

Największym sukcesem pochwalić się może Szymon Kropidłowski z Manty, który ustanowił nowy rekord Polski. Jeżeli chodzi o zdobycze medalowe UKS Wodniacy Garczyn to z brązowego i srebrnego medalu cieszyła się Nina Kucharska. Jej klubowa koleżanka Kaja Lellek zdobyła brąz. Wśród chłopców w najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentował się Arkadiusz Sędzicki, który zdobył dwa brązowe medale. KS Aqua Sport pochwalić się może czterema medalami Moniki Zarach i trzema krążkami Wiktorii Lellek. Po dwa medale dołożyła Anna Szybalska, Filip Komar oraz Daria Fred. Po jednym brązowym medalu dołożyli Filip Hinc i Jan Marchewicz. Rewelacyjnie popłynęła sztafeta dziewcząt, które w kategorii OPEN zajęła trzecie miejsce.

Ogromne podziękowania przy organizacji zawodów i wsparciu finansowemu należą się firmie Kruszywa Polskie oraz Urzędowi Miasta, a także firmom Hoch i Repiński Transport oraz Aqua Centrum za udostępnienie obiektu na te prestiżowe zawody.

Nad/opr.red

Komentarze