Gmina Kartuzy Gmina Żukowo Miasto Kościerzyna Wokół nas

Region. Niedziela Palmowa w naszych powiatach

Już 24 marca obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. W ramach tego wydarzenia w Sianowie odbędzie się Kaszubska Droga Krzyżowa, w Żukowie Misterium Męki Pańskiej, zaś w Kościerzynie Dzień Młodych. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

Kaszubska Droga Krzyżowa

Start: godz. 19:00 na Placu Pielgrzymkowym w Sianowie.

– Na Sianowskim Koloseum w Niedzielę Palmową drogę krzyżową będziemy przeżywali w duchu wdzięczności za poświęcenie oraz męczeństwo i patriotyczną postawę naszych przodków, którzy w obronie kaszubskiego języka, kaszubskiej tradycji i kaszubskiej ziemi byli gotowi zapłacić najwyższą cenę, cenę życia – podkreślają organizatorzy.

Drogę krzyżową poprowadzą kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub ks. Mateusz Draszanowski i ks. wikariusz Marcin Kidziun.

Rozważania po kaszubsku będzie czytać prezes ZKP Jan Wyrowiński oraz przedstawiciele oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego z Chmielna, Kartuz, Somonina, Banina, Sierakowic, Stężycy oraz Przodkowa.

Dzień Młodych w Kościerzynie

 Start: godz. 13:00 przy Sanktuarium MB Bolesnej w Kościerzynie Dołączcie do celebracji Dnia Młodych pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Na wiernych czekają: modlitwa, msza święta, koncert ewangelizacyjny i wiele innych atrakcji.

Misterium Męki Pańskiej w Żukowie

Start: godz. 17:45 na placu przy kościele WNMP w Żukowie organizatorzy zapraszają na poruszającą inscenizację Misterium Męki Pańskiej, która opowie o ostatnich chwilach życia Jezusa Chrystusa. Przyjdźcie i doświadczcie tego niezwykłego wydarzenia. Organizatorzy proszę o zabranie ze sobą świec.

Nad/opr.red

Komentarze