Powiat kartuski Samorząd Wokół nas Wybory parlamentarne

Region. Jest lista KO do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Danuta Rek „jedynką” w okręgu nr 4

Choć inne komitety tę wiadomość nadal utrzymują w tajemnicy, pomorska KO podała już prawie kompletną listę kandydatów do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Z okręgu nr 4 jest na niej czwórka mieszkańców powiatów kartuskiego i kościerskiego. Wśród nich nie ma jednak dotychczasowej radnej Sylwii Laskowskiej-Bobuli.

Powiat kartuski i kościerski razem z gdańskim i starogardzkim tworzą okręg nr 4. W pierwszy weekend lutego obradowała Rada Regionu pomorskiej KO. Podczas spotkania zostały zatwierdzone listy tego komitetu do Sejmiku Województwa Pomorskiego. W okręgu nr 4 otwiera ją Danuta Rek, mieszkanka Kartuz, była dyrektor SP nr 2 i obecna radna Sejmiku.

Stosunkowo wysoką pozycję, na miejscu piątym, została umieszczona Jolanta Wiercińska, sołtys Chwaszczyna i radna gminy Żukowo. O jej kandydowaniu mówiło się już w końcu stycznia na spotkaniu powiatowej KO w Kartuzach. J. Wiercińska startowała na listach KO w październikowych wyborach parlamentarnych i osiągnęła całkiem niezły wynik.

Niejakim zaskoczeniem dla niektórych może być obecność na liście Doroty Bir i nieobecność obecnej radnej Sejmiku Sylwii Laskowskiej-Bobuli.

Miejsce ósme listy zajął Aleksander Mach, mieszkaniec Kościerzyny i radny miasta, były dyrektor PODR w Lubaniu.

Jaki będzie ostateczny kształt tej listy poznamy już wkrótce.

PKW zarejestrowała 35 komitetów wyborczych

O północy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 lutego), upłynął termin, który partie polityczne i koalicje partii politycznych miały na zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetu wyborczego. Do tej pory komisja zarejestrowała 35 komitetów wyborczych, a dwóm komitetom odmówiono rejestracji.

Partie polityczne i koalicje partii politycznych miały czas do 12 lutego na zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetu wyborczego. O swoim utworzeniu PKW zawiadamia także komitet wyborczy organizacji oraz komitet wyborczy wyborców, w przypadku, gdy zamierza zgłosić kandydatów w więcej niż jednym województwie.

Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Jeżeli Rada Regionu KO i marszałek M. Struk zatwierdzi moją osobę, to będę kandydować do Sejmiku” – mówiła 29 stycznia w Kartuzach Jolanta Wiercińska.

Komentarze