Gmina Stężyca Gmina Żukowo Inwestycje Powiat kartuski

Powiat kartuski. Rozbudowa infrastruktury drogowej Droga Stężyca-Gołubie na ukończeniu. Trwają roboty przy chodnikach w Pępowie

Niewykluczone, że w lipcu pojedziemy już wyremontowaną drogą powiatową ze Stężycy do Gołubia. Wykonawca robi wszystko, aby jak najszybciej zakończyć ten etap inwestycji. Na ukończeniu jest również budowa chodnika przy drodze powiatowej w Pępowie. Takie samo zadanie rozpoczęło się w Tuchomiu.

Zgodnie z tym co zapowiadał wykonawca zadania modernizacji drogi powiatowej pomiędzy Stężycą a Gołubiem – COLAS Polska Sp. z o. o., inwestycja zakończy się do końca czerwca. Na leśnym jej odcinku od strony Gołubia, w ostatnim czasie zakończono wylewanie drugiej warstwy asfaltu. Obecnie trwają prace na odcinku przebiegającym przez Stężycę. Tam również położono asfalt a teraz budowane są chodniki. Zakończenie tej inwestycji dobrze będzie służyło także turystom którzy licznie odwiedzają te miejsca.

Ofensywa poprawiająca bezpieczeństwo pieszych

Samorząd powiatowy mocno dba także o bezpieczeństwo pieszych. Oprócz przebudowy licznych przejść dla pieszych, realizuje obecnie budowę chodników w wielu miejscach przy drogach powiatowych. Taka inwestycja realizowana jest wspólnie z gminą Żukowo w Pępowie. Zadanie wykonuje firma Viabet Sp. z o.o. a ukończenie 250. metrowego odcinka kosztującego 320 tys. zł planowane jest na 9. lipca. Zadowolenia z tego stanu rzeczy nie kryje wicestarosta Piotr Fikus, który przypomniał liczne trudności towarzyszące tej inwestycji. Ruszyły także prace związane z budową chodnika w Tuchomiu. Mają one zakończyć się za 5 miesięcy. Ponadto niedługo rozpocznie się budowa kolejnych dwóch odcinków chodników, w Miszewku i Miszewie.

BM

Trwają prace przy budowie chodnika przy ul. Gdyńskiej w Tuchomiu.
Zakończenie remontu drogi powiatowej Stężyca-Gołubie.
Budowa chodnika w Pępowie.
Budowa chodnika w Pępowie.

Komentarze