Powiat kościerski Sport

Piłka nożna. Za nami największy turniej w Polsce – Lubiana CUP 2022

68 zespołów, ponad 800 zawodniczek i zawodników, 300 meczów, prawie 600 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować ogólnopolski turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2022 – relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju.

W weekend 18 i 19 czerwca na stadionie w Łubianie oraz na boisku orlik rozegrany został jeden z największych w Polsce turniejów piłki nożnej dla dzieci – LUBIANA CUP 2022. Organizatorami tego niezwykłego przedsięwzięcia byli Ceramik Łubiana i Akademia Piłkarska Kościerzyna. Natomiast patronat nad nim objęło Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wśród gości tego sportowego wydarzenia była m.in. Małgorzata Mierzejewska, Przewodnicząca Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego oraz trenerzy kadry wojewódzkiej Arkadiusz Janor i Rafał Kaczmarczyk, którzy przyglądali się młodym sportowcom, celem ewentualnego powołania najlepszych.

Zacięte zmagania

Pierwszego dnia zmagań zagrali chłopacy, natomiast drugiego dziewczyny. Chłopaki rywalizowali w kategoriach od 2012 do 2017 natomiast dziewczynki od 2008 do 2016. Jednak wszyscy walczyli o Puchar Starosty Kościerskiego, Wójta Gminy Kościerzyna, Repińskiego Marketu Narzędziowego&Składu Budowlanego oraz Prezesa Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S.A i Prezesa Ceramika Łubiana.

W kategorii dziewcząt w roczniku 2010-2011 zwyciężyła drużyna Lejdis Ceramik Łubiana, a w roczniku 2014-2015 trzecie miejsce zajęła drużyna Akademii Piłkarskiej Kościerzyna. W kategorii chłopców w roczniku 2016-2017 trzecie miejsce zajęła drużyna AP Kościerzyna a w 2012-2013, drugie ekipa WDA Lipusz.

– W tym roku zorganizowaliśmy jeszcze większy turniej niż w latach poprzednich. Bardzo się cieszę, że z roku na rok rozwijamy się i powiększamy swój zasięg. Dlatego z tego miejsca, w imieniu dzieci, rodziców i Zarząd Klubu Ceramik Łubiana pragnę podziękować wszystkich partnerom i sponsorom, którzy pomogli w organizacji turnieju oraz pomagają w bieżącej działalności klubu – podsumowuje Krzysztof Recław.

Nad/opr.red

Komentarze