Gmina Sierakowice Sport

Futsal. We-Met wraca do gry. Najbliższy mecz 24 września

Po dwutygodniowej przerwie do gry wraca We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. W trzeciej kolejce bieżącej kampanii Fogo Futsal Ekstraklasy do Sierakowic zawita jeden z najbardziej utytułowanych zespołów futsalu w Polsce, czyli Rekord Bielsko-Biała. Mecz rozpocznie się w niedzielę 24 września o godzinie 17 w hali, przy ulicy Spacerowej 14.

Ekipa z Bielska-Białej w ubiegłym sezonie została wicemistrzem kraju, a także zdobyła Puchar i Super Puchar Polski. Drużyna z województwa śląskiego może pochwalić się 6 tytułami mistrzowskimi, w tym 5 zdobytymi pod rząd od sezonu 2016/2017 do 2020/2021. Do tego zdobyli trzy razu wicemistrzostwo kraju i cztery razy kończyli zmagania na najniższym stopniu podium. Te statystyki stawiają ich na pierwszym miejscu w tabeli wszechczasów w Fogo Futsal Ekstraklasie. Ponadto są wielokrotnymi zdobywcami Pucharu i Super Pucharu Polski, a także uczestniczyli w elitarnej Lidze Mistrzów.

W obecnym sezonie ekipa z Bielska-Białej ma do tej pory komplet punktów. Wygrali na wyjeździe z beniaminkiem Sośnicą Gliwice 2:0, a także pokonali u siebie innego z beniaminków Eurobus Przemyśl 4:2. Daje im to na tym etapie rywalizacji 4 miejsce w tabeli z kompletem oczek i bilansem bramkowym 6:2.

Statystyki We-Met

Z kolei zespół trenera Kocota po swojej pierwszej historycznej wygranej na poziomie Ekstraklasy w Białymstoku z miejscową Jagiellonią zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów i bilansem bramkowym 11:10. Pierwszy mecz na hali w Sierakowicach zakończył się niestety porażką 5:4 z BSF ABJ BOCHNIA.

Także przed zespołem z Kamienicy Królewskiej nie lada wyzwanie. Czy podbudowani zwycięstwem w Białymstoku zdołają sprawić niespodziankę? A czy może zespół Rekordu pokona w swoim 3 meczu kolejnego beniaminka? Na te pytania odpowiedź poznamy w niedzielny wieczór. Dlatego zapraszamy wszystkich na trybuny w Sierakowicach, gdyż emocji na pewno nie zabraknie! Świadczyć o tym może fakt, że w obecnym sezonie, to właśnie w spotkaniach ekipy z Kaszub pada najwięcej bramek.

Wszelkie informacje odnośnie spotkania i pozyskania biletów można znaleźć na oficjalnej stronie klubu, a także w social mediach.

Nad/opr.red

Komentarze