Gmina Sierakowice Wokół nas

Sierakowice. Zbiórka na operację ścięgna. Sprawmy, by Krzysztof Różnicki znów stanął na podium

Na 110 tys. zł wyceniono zdrowie Krzysztofa Różnickiego, utalentowanego lekkoatlety z gminy Sierakowice. 20-latek boryka się z poważną kontuzją i jedyną szansą na powrót do profesjonalnego sportu jest inwazyjny zabieg ścięgna Achillesa.

Krzysztof Różnicki – biegacz średniodystansowy, Mistrz Europy Juniorów, Mistrz Polski Seniorów, rekordzista kraju, posiadacz siódmego wyniku w historii Polski na 800 m. Poza niepodważalnym talentem, Krzysia cechuje sumienność i przede wszystkim ostatnie dwa „niebiegowe” lata.

– Regularny trening musiał zostać przerwany latem 2021 r. z powodu bólu w okolicach przyczepu ścięgna Achillesa. Od tego czasu zawodnik przeszedł dwa zabiegi, które nie rozwiązały problemu. W międzyczasie wykonano szereg badań i starano się zastosować inne metody mające wyeliminować przyczyny problemu. Początkowo zawodnik miał wrócić do treningów po 6-8 tygodniach od pierwszego zabiegu, a na dzień dzisiejszy przerwa to już dwa lata… – czytamy w opisie zbiórki.

Potrzeba 110 tys. zł

Próby leczenia w Polsce nie przyniosły pożądanego skutku. Jedyną szansą na powrót do profesjonalnego sportu jest inwazyjny zabieg. Po wszystkim czeka go również kolejna przerwa na wygojenie i długotrwała rehabilitacja. Koszt zabiegu wraz z transportem to około 110 tys. zł. To kwota znacznie przekraczająca możliwości 20-latka.

– Wierzymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy tak jak my wierzą w powrót Krzysia na najwyższy poziom i zechcą dać mu tę ostatnią szansę. Przed sobą ma jeszcze kilkanaście lat kariery i jeżeli tylko zdrowie pozwoli być może kilka Igrzysk Olimpijskich – mówią bliscy.

Zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem strony Pomagam.pl.

Nad/opr.red

Komentarze