Gmina Kościerzyna Gmina Nowa Karczma Miasto Kościerzyna Sport

Region. Pokazała się nowa drużyna Klubu Sportowego Kościerzyna. W niedzielę była prezentacja, a już jutro czeka ich pierwszy mecz

Kiedy uznane kluby z terenu powiatu kościerskiego zawieszają swoją działalność, KS Kościerzyna rusza do kolejnej rundy rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet. Klub, którego Alfą i Omegą jest Dariusz Męczykowski, dalej będzie promował miasto, gminę i powiat. Zespół ma zupełnie świeży, ale wierzy że uda im się przebić do czołówki.

W ubiegłą niedzielę drużyny piłki ręcznej związane z Nową Karczmą zrobiły desant na kościerskim rynku. Przyjechali tu chłopcy i dziewczyny z drużyn działających w ramach UKS przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Pokazali się ze swoimi trenerami Grzegorzem Kuchlinem i Bartłomiejem Kowalewskim. Po prezentacji był czas na coś słodkiego i pizzę w pobliskich lokalach uznanych, kościerskich firm.

Wraz z trenerami: Bartłomiejem Kowalewskiem i Mariuszem Czają prowadzimy zespoły młodzieżowe, które występują w Lidzie Wojewódzkiej Związku Piłki Ręcznej w Gdańsku. Jako klub uczniowski współpracujemy z drużyną seniorską, występującą w I lidze kobiet – KS Kościerzyna, do którego staramy się przekazać naszych wychowanków. Nasi absolwenci po ukończeniu szkoły podstawowej zaliczyli najlepsze ośrodki szkolne piłki ręcznej, takie jak: SMS Płock, SMS Kwidzyn, MTS Kwidzyn, Wybrzeże Gdańsk, SSPR Szczypiorniak Ustka. W dorobku naszego klubu są medale mistrzostw Polski oraz reprezentantki kraju w kadrze młodzieżowej: Nikola Męczykowska, Joanna Zgleszewska, Zofia Żurawska, Katarzyna Lubecka. Obecnie prowadzimy sześć grup w różnych kategoriach i liczymy na kolejne sukcesy – mówi Grzegorz Kuchlin, prezes UKS.

Trzynastka… szczęśliwa?

Swoją prezentację miały również zawodniczki Klubu Sportowego Kościerzyna. Pokazały z jakimi będą grać numerami. Do wspólnego zdjęcia oprócz trenera D. Męczykowskiego stanął również drugi trener Szymon Kmieć. To nowy nabytek klubu, którego zadaniem będzie praca z zawodniczkami. Jest ich trzynaście, ale jak zaznacza pierwszy trener, będzie ich więcej, gdyż klub podjął ścisłą współpracę z uczelniami trójmiejskimi. Chodzi tu szczególnie o Uniwersytet Gdański, który w ubiegłym roku zdobył Mistrzostwo Polski w Piłce Ręcznej Kobiet.

– Nasza drużyna nie ma wielkich gwiazd, ale jest bardzo dobrze przygotowana. Zaczęliśmy przygotowania na obozie w Zajeździe nad Stawem. Dziewczyny trenują trzy razy w tygodniu. Nasz cel jest prosty. Chcemy wygrać ligę – mówi D. Męczykowski.

Nie będzie łatwo, gdyż w I lidze występuje dziesięć drużyn, w tym szkoły mistrzostwa sportowego. Z Pomorza grają w niej trzy drużyny z: Kwidzyna, Gdyni i Kościerzyny.

Naszym dziewczynom życzymy powodzenia.

D. Tryzna

Dariusz Męczykowski, trener KS Kościerzyna

W sobotę o godz. 14 KS Kościerzyna podejmie na hali w Nowej Karczmie MKS PR II Gniezno. Mecz dla nas bardzo ważny. Po pierwsze, zmierzymy się z liderem. Po drugie, będzie on sprawdzeniem potencjału nowej drużyny. Nasze dziewczyny przygotowywały się do rundy jesiennej bardzo sumiennie pod okiem nowego, drugiego trenera Szymona Kmiecia. Wierzę, że pokażą na co je stać.

W tym miejscu chcę podziękować naszym wspaniałym sponsorom, bo to dzięki nim miłośnicy piłki ręcznej będą mogli pasjonować się meczami KS Kościerzyna. W imieniu całego zespołu dziękuję firmom: KPPU UNIBUD Sp. z o.o., Zdrojewscy Sp. z o.o. Sp. k. i Zajazd nad Stawem w Grabówku. Słowa podziękowania chciałbym również przekazać samorządowcom, którzy nas wspierali i dalej to czynią. Dziękuję burmistrzowi Kościerzyny Michałowi Majewskiemu, wójtowi Grzegorzowi Piechowskiemu i wójtowi Andrzejowi Pollakowi.

Zapraszam pasjonatów piłki ręcznej.

Skład KS Kościerzyna:

 • Wiktoria Nowak z numerem 3
 • Dominika Żak z numerem 6
 • Karolina Marchewka z numerem 7
 • Michalina Peplińska z numerem 12
 • Milena Kosznik z numerem 14
 • Natalia Kara z numerem 15
 • Karolina Gojżewska z numerem 19
 • Paulina Turulska z numerem 20
 • Patrycja Bieńkowska z numerem 23
 • Weronika Dzadz z numerem 41
 • Karolina Krawiec z numerem 42
 • Kornelia Dziurla z numerem 48
 • Julia Kubiak z numerem 77

Komentarze