Gmina Nowa Karczma Gmina Żukowo Sport Wokół nas

Piłka ręczna dziewcząt. Dwie nasze drużyny w najlepszej dziesiątce

W rozegranym w Nowej Karczmie Festiwalu Piłki Ręcznej w kategorii dziewcząt rocznik 2011 UKS Banino zajął drugie miejsce, a klub gospodarzy miejsce dziewiąte. Natomiast w siódemce najlepszych zawodniczek turnieju znalazły się Zuzanna Ebertowska z Nowej Karczmy i Julia Nawrot z UKS Banino.

Nową Karczmę można nazwać stolicą pomorskiej piłki ręcznej dzieci i młodzieży. Wszystko za sprawą drużyny z miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego, która pod wodzą trenerów Bartłomieja Kowalewskiego i Grzegorza Kuchlina wielokrotnie zdobywała laury w ogólnopolskich zawodach tej dyscypliny sportu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dyrektorem szkoły jest Dariusz Męczykowski, wieloletni działacz w tej dyscyplinie i trener KS Kościerzyna, drużyny która grała w Ekstraklasie a obecnie gra w I lidze. Miarą sukcesów piłki ręcznej w Nowej Karczmie jest fakt, że kilka zawodniczek wyrosłych z tego klubu gra dziś w reprezentacji kraju.

Za nami dekada zawodów

W tegorocznym festiwalu wzięło udział dwanaście drużyn z różnych zakątków Polski. Organizatorem Festiwalu był Uczniowski Klub Sportowy w Nowej Karczmie. Partnerami zostali: gmina Nowa Karczma i GOKSiR Nowa Karczma, starostwo w Kościerzynie oraz Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych drużynach zostały: Celina Jakusz-Gostomska z UKS Nowa Karczma, Lena Migdalska z UKS Banino, Anna Zalewska z UKS Jaćwingowie Gołdap, Amelia Szmelter z MTS Kwidzyn, Laura Gniady z UKS Pantery Dopiewo, Nadia Żydanowska z MKS Truso Elbląg, Jaśmina Szejner z UKS Olimpijczyk Budzyń, Matylda Smolińska z MLUKS Orlik Kcynia, Martyna Kołodziejczyk z MKS Sambor Tczew, Konstancja Spała z BSMS Bartoszyce, Julia Kostrubiec z UKS Lider Sławno i Natalia Sobotka z KPR Rokis Radzymin.

Najlepsza siódemka turnieju to: Oliwia Cielątkowska z MTS Kwidzyn, Julia Nawrot z UKS Banino, Lena Pietrasz z Lider Sławno, Ines Mrówka z MLUKS Orlik Kcynia, Klara Jabloński z UKS Jaćwingowie Gołdap, Iga Józepajis z BSMS Bartoszyce i Zuzanna Ebertowska z UKS Nowa Karczma.

X Jubileuszowy Festiwal Piłki Ręcznej Chłopców odbędzie się w dniach 16-18 czerwca br.

Nad/opr.D.Tryzna

Klasyfikacja końcowa:

 1. MTS Kwidzyn
 2. UKS Banino
 3. UKS Lider Sławno
 4. UKS Jaćwingowie Gołdap
 5. BSMS Bartoszyce
 6. MLUKS Orlik Kcynia
 7. MKS Sambor Tczew
 8. UKS Pantery Dopiewo
 9. UKS Nowa Karczma
 10. MKS Truso Elbląg
 11. KPR Rokis Radzymin
 12. UKS Olimpijczyk Budzyń

Komentarze