Wokół nas

Kraj. Rekordowa ilość zakażeń i nowe obostrzenia. Wprowadzona zostaje praca zdalna w urzędach

Wczoraj dzienna liczba zachorowań na Covid-19 przekroczyła już 30 tys. Ten rekordowy wynik, który nie został jeszcze odnotowany podczas trwania czwartej fali, stał się przyczynkiem do zwołania konferencji prasowej, podczas której wprowadzone zostały nowe obostrzenia. 

– Nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale ta fala będzie się bardzo dynamicznie rozwijała — zakomunikował podczas wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Padł rekord zakażeń koronawirusem. W ciągu jednej doby wykryto przeszło 30,5 tys. zakażeń. Jak podkreślił minister, jest to wynik wyższy niż statystyki monitorowane podczas czwartej fali, jesienią zeszłego roku.

Nowe obostrzenia

W dalszej części wystąpienia A. Niedzielski powiedział, że wprowadzony zostanie obowiązek zdalnej pracy w administracji publicznej. Dodatkowo zaapelował do wszystkich pracodawców, „by w miarę możliwości, na ile jest to w poszczególnych branżach możliwe, praca zdalna znowu stała się standardem”. Minister apelował również, by wrócić do ścisłego przestrzegania reżimu DDM (Dezynfekcja, Dystans, Maseczki). Pozostałe ustalenia związane z limitami w sklepach, kinach, siłowniach pozostają bez zmian. 

Co z nauką zdalną?

Na pytanie dziennikarzy, czy rząd planuje wprowadzić również naukę zdalną w szkołach, minister odpowiedział:

– Obecnie wchodzimy w okres ferii, więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym. A co się będzie działo po feriach, to zdecydujemy w miarę analizy bieżącej sytuacji epidemicznej- podsumował minister

Red.

Komentarze