Gmina Kościerzyna Wokół nas

Region. Nowe obostrzenia wynikające z piątej fali Covid-19. Urzędy wprowadzają pracę zdalną

Rekordowe ilości zachorowań z ubiegłego tygodnia i obawy przed kolejnymi skłoniły rząd do pogłębienia obostrzeń, a wśród nich obowiązek pracy zdalnej administracji publicznej. Od dziś wprowadzony on zostanie w Urzędzie Gminy Kościerzyna. Zapewne w tym tygodniu jej śladem pójdą inne samorządy.

Ubiegłotygodniowe wystąpienie Adama Niedzielskiego, dotyczące przeciwdziałaniu piątej fali pandemii mówiło również o dodatkowych obostrzeniach, a głównie o wprowadzeniu obowiązku pracy zdalnej administracji publicznej. Dodatkowo apelował on do pracodawców ,,by w miarę możliwości, na ile jest to w poszczególnych branżach możliwe, praca zdalna znowu stała się standardem”. Minister podkreślał również, by wrócić do ścisłego przestrzegania reżimu DDM (Dezynfekcja, Dystans, Maseczki).

Szybka reakcja gminy Kościerzyna

Już w ubiegły piątek gmina Kościerzyna rozesłała komunikat, że w celu zachowania ciągłości pracy urzędu gminy i świadczenia usług dla mieszkańców, wójt gminy wprowadził od dnia 24 stycznia reorganizację pracy w Urzędzie Gminy Kościerzyna.

Co do zasady urząd od 24 stycznia będzie nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie: ug@koscierzyna.pl lub telefonicznie: tel. 58 686 59 80. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna. Zachęcamy do załatwiania spraw przez profil zaufany (https://obywatel.gov.pl/). Osoby, które nie mają profilu zaufanego, mogą go uzyskać za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Osoby bez konta w banku mogą założyć tymczasowy profil zaufany. Posiadając profil zaufany można wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma do urzędu i większość wniosków wraz z załącznikami.

Nad/opr.red

Budynek UG Kościerzyna.

Komentarze