Inwestycje Powiat kościerski

Kościerzyna. Uroczyście, choć w obostrzeniach otwierają halę sportową w „Budowlance”

Inwestycja jest tak ważna dla samorządu powiatu kościerskiego, że jego władze zdecydowały się zorganizować uroczyste otwarcie obiektu mimo trudnej sytuacji pandemicznej. Stąd nie będzie fety takiej jak podczas otwarcia hali przy I LO, tylko przecięcie wstęgi i podziękowania.

Projekt pn. ,,Budowa hali sportowej z łącznikiem i remontem istniejącej sali przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie wraz z parkingiem‘’ to największa inwestycja szóstej kadencji samorządu powiatu kościerskiego. Jej koszt to ponad 7,5 mln zł. Realizowana w trudnym czasie pandemii Covid-19. Stąd inwestor – powiat kościerski oraz dyrekcja szkoły chcą oficjalnie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej zrealizowania. Od instytucji, urzędów, po wykonawcę – firmę ECOZET z Kalisk Kościerskich.  

– Oczywiście uroczystość będą obejmowały obostrzenia epidemiologicznego, dlatego nie będzie dużo gości. Ich ilość ograniczyliśmy do minimum. Będą to głównie przedstawiciele lokalnej społeczności. Wszyscy będziemy musieli dochować staranności przestrzegania obostrzeń, mówię tu o DDM (Dezynfekcja, Dystans, Maseczki). Być może będzie jakaś niewielka część artystyczna, wszystko zależy od sytuacji. Natomiast na pewno nie będzie poczęstunku. Generalnie wszystko musi być podporządkowane temu, aby stać na straży zdrowia uczestników tej uroczystości – mówi Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Jest czym się chwalić

To już druga, pełnowymiarowa hala sportowa, której właścicielem jest powiat kościerski. Pierwsza to „Sokolnia”, która dobrze służy nie tylko społeczności szkolnej, ale też klubom i stowarzyszeniom, które chcą rozwijać sportowe pasje. Starosta chciałaby, aby ten obiekt również spełniał podobne funkcje.

To też druga hala sportowa wybudowana za kadencji A. Żurawskiej. Trzy lata temu oddana została do użytku hala sportowa przy I LO w Kościerzynie.

Inwestycja w „Budowlance” została sfinansowana przy pomocy finansowej rządu w ramach programu „Sportowa Polska”. Powiat otrzymał dofinansowanie połowy inwestycji. Drugą połowę stanowił wkład własny w postaci pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach wsparcia pozadotacyjnego z RPO województwa pomorskiego zasilonego środkami UE.

D. Tryzna

Fot. Archiwum – 4 stycznia 2022 r.

Komentarze