Gmina Liniewo Kultura Wokół nas

Garczyn. Lipcowy Festyn Rodzinny. Wydarzenie pełne zabawy, muzyki i uśmiechu

Festyn Rodzinny, który zorganizowano 3 lipca przy Domu Parafialnym w Garczynie, przyciągnął licznych mieszkańców i gości z okolicznych miejscowości. To był dzień pełen wspaniałych atrakcji i niezapomnianych chwil. A wszystko to dzięki ks. proboszczowi Markowi z Garczyna.

Festyn poprzedziła msza święta, która dała jej uczestnikom poczucie jedności. Utrwaliło się ono podczas dalszego, wspólnego biesiadowania. Zaczęto od ogniska, którym zajęła się starsza część uczestników festynu. Natomiast młodsi zajęli się trzema uroczymi alpakami, które dawały im mnóstwo radości i uśmiechu.
Następnie przyszedł czas na prawdziwą ucztę muzyczną. Zapewnił ją Mariusz Wilk ze swoim synem. Cała publiczność śpiewała i tańczyła do znanych przebojów, tworząc niepowtarzalną atmosferę pełną radości.

Szachy w ramach projektu

Kolejną atrakcją dla najmłodszych były warsztaty szachowe. Frekwencja była imponująca, co dowodzi, że w Garczynie jest wielu prawdziwych szachowych mistrzów.
Przez cały czas trwania festynu jedna z jego organizatorek piekła gofry, a mieszkające w Domu Parafialnym Ukrainki serwowały faworki.  Nie zabrakło innych słodkości i przysmaków, które poprawiły nam nastrój i dodatkowo urozmaiciły nasze kulinarne doznania.

– Festyn w Garczynie udowodnił, że potrafimy razem tworzyć niezapomniane chwile pełne radości, zabawy i wzajemnej życzliwości. To wydarzenie pokazało, że nasza społeczność jest silna i jednocześnie pełna ciepła i dobroci. Dzięki waszemu zaangażowaniu możemy cieszyć się tak wspaniałymi momentami i budować więzi w naszej społeczności – mówi Piotr Krzyżanowski, prezes fundacji „Słoneczna Galeria”.
Warsztaty szachowe dofinansowane zostały w ramach Funduszu Nowy Akumulator Społeczny, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO, w ramach projektu „Na ludowo i szachowo”.

Nad. P. Krzyżanowski/opr.red

Komentarze