Inwestycje Miasto Kościerzyna

Kościerzyna. Z placu budowy miejskiego stadionu. Płyta prezentuje się okazale

Wyrównana przy pomocy lasera płyta stadionu jest już widoczna w całej okazałości. Pracownicy wykonawcy skupiają się teraz na dokończeniu bieżni i murów oporowych od strony parku i rzeki Bibrowej.

Od ostatniej naszej relacji z placu budowy upłynęły trzy miesiące. W tym czasie na placu budowy zmieniło się bardzo wiele. Jak informuje nas pan Jan, przedstawiciel podwykonawcy, prace dotyczące instalacji podziemnych praktycznie są już na ukończeniu. Zbudowano wszystkie kanały burzowe i sanitarne. W obecnej chwili budowana jest ściana oporowa od strony parku nad rzeką Bibrową.

Serce stadionu gotowe

Płyta główna boiska została wyrównana już na całości i obecnie jest obwarowywana plastikowymi obrzeżami. Pod nią zostały już zamontowane dreny, które będą odprowadzać nadmiar wody z płyty do studni. Wykonawcy pracują w tej chwili przy bieżni. Na całej swojej długości została ona już wykorytowana. W wielu miejscach jest już położona podbudowa z tłucznia. Będzie ona później wyrównana i zalana betonem. Dopiero na nim będzie zamontowana sztuczna struktura. Do wykonania zostały również parkingi, które będą wybudowane w miejscach gdzie niedawno jeszcze rosły drzewa.

– Jestem bardzo zadowolony z postępu prac przy tej ważnej dla miasta inwestycji. Widać, że wykonawca dobrze wywiązuje się z zadania, co daje nadzieję, że inwestycja będzie zakończona zgodnie z planem, czyli jeszcze w tym roku – mówił nam włodarz miasta Michał Majewski.

Dla przypomnienia inwestycja kosztuje ponad 10 mln zł. Miasto otrzymało na jej realizację 6,75 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład”. Zadanie ma zostać zakończone w tym roku.

D. Tryzna

Komentarze