Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. 56. Letnie Mistrzostwa Polski. Dominika Peek z KS Aqua Sport mistrzynią kraju

W Poznaniu odbyły się 56. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach wystartowało 243 zawodników z 22 klubów. Do rywalizacji przystąpiło także 11 zawodników KS Aqua Sport Kościerzyna.

W konkurencji holowanie manekina pierwszy medal dla KS Aqua Sport wywalczyła Dominika Peek, uzyskując trzecią lokatę. Następnie odbyły się wyścigi sztafetowe. W młodszej grupie kościerzanki wywalczyły brązowe medale, a popłynęły w składzie: Zuzanna Peek, D. Peek, Anna Tarnowska i Anna Szybalska. Drugą sztafetę dziewczęta ponownie ukończyły na trzecim miejscu. W konkurencji z przeszkodami finiszowała A. Szybalska. Rzut linią Filip Komar i Szymon Hinc ukończyli na trzecim miejscu. Kolejną konkurencją było holowanie manekina w płetwach. W tym wyścigu D. Peek pewnie zwyciężyła, zostając mistrzynią kraju w kategorii młodzik i ustanawiając rekord klubu.

Teraz zawodnicy KS Aqua Sport przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbędą się 22-23 lipca w Gdańsku.