Gmina Nowa Karczma Sport

Nowa Karczma. Podsumowanie sezonu. KS Kościerzyna zostaje w I lidze

Choć ostatni mecz sezonu, do tego zwycięski, rozegrany został na początku maja, to oficjalne zakończenie sezonu w klubie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w „Zajeździe nad Stawem”. KS Kościerzyna kończy na miejscu trzecim i dzięki zbiegowi różnych okoliczności zyskał prawo do gry w Lidze Centralnej. Choć na odpowiedź w tej sprawie ma czas do końca lipca, to zapadły już pierwsze decyzje, które dotyczą dalszego losu klubu.

Po zwycięstwie w Płocku nad miejscowym SMS ZPRP II, KS Kościerzyna kończy sezon na trzecim miejscu w tabeli, mając 27 punktów. Na szesnaście rozegranych spotkań, kościerska drużyna wygrała dziewięć spotkań, doznała siedmiu porażek. Co ważne, w klasyfikacji strzelczyń sezonu 2023/24 na wysokiej, trzeciej pozycji znalazła się zawodniczka KS Kościerzyna Wiktoria Nowak, która zdobyła łącznie 79 bramek.

Otwiera się możliwość, o której trener marzył od lat

Trzecie miejsce w tabeli daje szansę na rywalizację o awans szczebel wyżej, czyli do Ligi Centralnej, gdyż zajmujący pierwsze miejsce w tabeli zespół MKS II Oknoplast Gniezno ze względów finansowych najprawdopodobniej wycofa się z walki a druga w tabeli ekipa SMS ZPRP I Płock nie może awansować ze względów regulaminowych. Tak więc prawo to zyskuje trzeci w tabeli zespół jakim jest KS Kościerzyna. Oficjalne decyzje nie zostały jeszcze ogłoszone. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w terminie trzech dni po ich zakończeniu, każdy klub spełniający kryterium sportowe i licencyjne wyraża wolę uczestnictwa w rozgrywkach klasy wyższej. Finałem rozgrywek I ligi jest Turniej Mistrzyń, a więc najlepszych drużyn z trzech grup żeńskiej I ligi. Zwycięska drużyna tego turnieju może zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Centralnej, pod warunkiem jednak, że do dnia 31.07.2024 r. spełni kryteria licencyjne Ligi Centralnej Kobiet.

Oficjalnie zamknęli sezon w klubie

W ubiegłym tygodniu w „Zajeździe nad Stawem” trener Dariusz Męczykowski i trener asystujący Szymon Kmieć oraz zawodniczki zespołu spotkali się na oficjalnym podsumowaniu sezonu. Zaproszono również sponsorów klubu: Aleksandrę Klatt-Tustanowską – dyrektor „Unibud” z Wielkiego Klincza, firmę Zdrojewscy ze Stężycy oraz wójtów Grzegorza Piechowskiego z gminy Kościerzyna i Andrzeja Pollaka, wójta gminy Nowa Karczma, gdyż te samorządy cały czas wspiera- ją klub. Podziękowano im za to wielkie zaangażowanie, dzięki któremu klub mógł dalej działać.

D. Męczykowski przedstawił również plany na kolejny sezon.

D. Tryzna

Komentarze