Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Mistrzostwa Polski. Armin Wilczewski zdobywcą złotego medalu

W dniach 1-3 marca Mińsk Mazowiecki stał się areną niezwykłych zmagań podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick-light. W wydarzeniu tym wzięło udział imponujące grono 419 zawodników z 91 klubów, prezentując najwyższy poziom sportowy i determinacji.

Niezapomniany triumf odniósł reprezentant Rebelii: Armin Wilczewski w kategorii 79 kg, zdobywając złoty medal w konkurencji Kick-light. Rebeliant wykazał się nie tylko doskonałą formą, ale także strategią, wygrywając pewnie wszystkie 3 walki. Ten znakomity wynik zapewnił mu zaszczytne miejsce na podium oraz kwalifikacje do jesiennych Mistrzostw Europy seniorów, które odbędą się w Grecji.

Nie tylko Armin Wilczewski zasłużył na uwagę. Wśród srebrnych medalistów znaleźli się juniorzy Adam Miłosz (84 kg) i Nikodem Wilczewski (74 kg), którzy po zaciętych walkach zdobyli swoje miejsca na podium.

Ponadto, Kaszuby mogą dumnie świętować zdobycie brązowych medali przez utalentowanych zawodników: Nikolę Zaborowską (55 kg), Margaretę Kąkol (60 kg), Norberta Utkałę (69 kg), Michała Kwidzińskiego (+94 kg), Roberta Fierkę (84 kg) oraz Nikodema Bigusa (79 kg).

Niestety, nie wszyscy zawodnicy znaleźli się w strefie medalowej, ale ich udział w mistrzostwach to już ogromne osiągnięcie. Każdy z nich wniósł wkład w rozwój polskiego kickboxingu, pokazując determinację, poświęcenie i pasję do sportu.

Nad/opr.red

Komentarze