Powiat kościerski Sport

Kościerzyna. Powiatowa Amatorska Liga Piłki Siatkowej. Sukces drużyny „Pikieta Kościerzyna”

2 marca w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie odbyła się kolejka finałowa oraz zakończenie II edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych Kościerzyna. Całe wydarzenie odbyło się pod patronatem starosty i zgromadziło liczne grono zawodników i kibiców.

Rozgrywki, które trwały prawie pięć miesięcy, przyciągnęły uwagę 101 zawodników z 8 drużyn, takich jak „Avengers”, „Forpula Lipusz”, „Gracze”, „Olimpijczyk Skorzewo”, „Pikieta Kościerzyna”, „Porcelana Lubiana”, „Sowy Wybickiego” i „Z Przypadku”. W sumie przeprowadzono 11 kolejek emocjonujących zmagań.

W finale spotkały się drużyny „Pikieta Kościerzyna” i „Z Przypadku”. Mecz, który dostarczył kibicom wielu emocji, był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Ostatecznie lepsza okazała się drużyna „Pikieta Kościerzyna”, zdobywając I miejsce i tytuł zwycięzcy II edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych.

Najlepsi zawodnicy

Starosta Alicja Żurawska serdecznie pogratulowała zwycięzcom, podkreślając jednocześnie zaangażowanie i poziom rywalizacji wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach.

– Już dzisiaj mogą zadeklarować, że jesienią tego roku ruszy trzecia edycja PALPS DM. Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu Ligi – dodała starosta.

Na zakończenie ceremonii, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe trofea i bony upominkowe. Ponadto, wybrano Najbardziej Wartościową Zawodniczkę i Najbardziej Wartościowego Zawodnika każdej drużyny, a także ogólnych zwycięzców ligi – Oliwię Kirschen („Z Przypadku”) i Kacpra Piankowskiego („Pikieta Kościerzyna”).

Drużyny z miejsc I-IV, oprócz pucharów, odebrały także bony upominkowe ufundowane przez sponsorów, o wartości od 1 tys. zł do 4 tys. zł.

Głównym organizatorem Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych Kościerzyna było kościerskie starostwo.

SP/opr.red

Komentarze