Gmina Kościerzyna Samorząd Wokół nas

Wielki Podleś. 30-lecie szkoły podstawowej

24 maja Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu obchodziła jubileusz 30-lecia swojej działalności. Uroczystość była okazją do wspomnień, prezentacji historii placówki oraz sylwetki patrona, a także podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Społeczność szkolna przygotowała wyjątkowe spotkanie, które przyciągnęło wielu znamienitych gości. Uczniowie z klas 0, 1-5 oraz solistki z klas 6 i 7 zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne na scenie. Ich występy były przeplatane filmami przedstawiającymi historię szkoły, co dodało uroczystości sentymentalnego charakteru.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Marynarki Wojennej, radni oraz wójt gminy Kościerzyna, reprezentanci Kuratorium Oświaty, a także przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących ze szkołą. Nie zabrakło również absolwentów, rodziców uczniów oraz pracowników szkoły, z dyrektor Barbarą Czarnotą na czele.

Wspomnienia i gratulacje

Uroczystość była nie tylko okazją do wspomnień, ale także do złożenia gratulacji i życzeń. Dyrektor Barbara Czarnota, w swoim przemówieniu, podziękowała wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły.

– To dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów nasza szkoła mogła się rozwijać i osiągać sukcesy przez te 30 lat” – podkreśliła dyrektor.

Po oficjalnej części uroczystości, na uczniów czekały niespodzianki. Zorganizowano koncert o tematyce morskiej, który nawiązywał do patrona szkoły, kontradmirała Xawerego Czernickiego. Dzieci miały również okazję spotkać się z iluzjonistą oraz przyjacielem Rysiem, co dostarczyło im wiele radości i wrażeń.

Obchody 30-lecia Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu były wydarzeniem pełnym emocji i wspomnień. Była to również doskonała okazja do uhonorowania osiągnięć szkoły oraz podkreślenia roli, jaką odgrywa w społeczności lokalnej. Występy artystyczne uczniów oraz obecność licznych gości uczyniły ten dzień niezapomnianym.

UG/opr.red

Komentarze