Gmina Karsin Sport

Karsin. Podsumowanie Karsińskiej Ligi Halowej. Komplet zwycięzców XIX edycji KLH

KLH to swoisty ewenement. Dziewiętnasta edycja stawia ją wśród najdłużej funkcjonujących rozgrywek futsalu w regionie. Co ciekawe, grają w niej zespoły z czterech gmin należących do dwóch powiatów. Gmina Karsin jest jej głównym sponsorem.

Choć od zakończenia KLH minął miesiąc, to warto wrócić do jej podsumowania, gdyż kompleksowej jego treści nie zamieszczaliśmy w naszym tygodniku. W XIX edycji grało trzynaście z terenu gminy Karsin, Czerska oraz miasta i gminy Brusy. Zostały one podzielone dwie ligi: Ekstraklasę i I ligę. Wszystkie mecze były rozgrywane były na Sali Sportowej im. Patryka Dobka w Karsinie. Po podliczeniu punktacji okazało się, że zwycięzcą w Ekstraklasie została drużyna CM-Czapiewski Osówko. Za nią uplasowały się Perła Czyczkowy i KSP Czersk. Natomiast na podium w I lidze stanęli: Zenon Brusy, Best-Team Leśno, Janusze Futsalu.

W rozgrywkach Super Pucharu zwyciężyła również drużyna z Osówka. W kategorii fair-play w Ekstraklasie zwyciężył zespół Perła Czyczkowy. Natomiast w I lidze Union Karsin.

Zwycięzcy indywidualni

Najlepszymi strzelcami w Ekstraklasie okrzyknięci zostali: Mateusz Drążek z KSP Czersk, który na swoim koncie zdobył trzynaście bramek.  O dwie mniej ma jego kolega z zespołu Piotr Marach. Na podium załapał się jeszcze z dziesięcioma golami Marcin Ososowski z drużyny z Osówka. Natomiast najlepszym strzelcem I ligi został Mateusz Wittstock z teamu Zenon Brusy. W XIX edycji zdobył on największą ilość bramek, bo aż dwadzieścia. Na drugim miejscu, z siedemnastoma bramkami uplasował się Dawid Banasiak z Best-Team Leśno. Na pudło załapał się jeszcze Mateusz Czapiewski z Terminators Dąbrowa z czternastoma golami.

Z kolei najlepszym bramkarzem w Ekstraklasie został Damian Żywiecki ze zwycięskiego teamu. W I lidze najlepszym golkiperem okrzyknięto Patryka Warsińskiego z Zenon Brusy.

W podsumowaniu XIX edycji warto zaznaczyć jeszcze jeden wynik. 12500. gola ligi zdobył Kacper Słomiński z Best-Team Leśno.

Finał ligi miał szczególną oprawę za sprawą występów, jakie zaserwowały sportowcom dziewczyny z zespołu Paradise Karsin.

Organizatorami Karsińskiej Ligi Halowej jest Gminne Zrzeszenie LZS w Karsinie i Dom Kultury w Karsinie.

Nad/opr.D.Tryzna

Komentarze