Gmina Sulęczyno Inwestycje

Sulęczyno. Kolejny krok w kierunku budowy przedszkola. Umowa z wykonawcą podpisana

13 marca w urzędzie gminy została sfinalizowania umowa na wykonanie tej jakże potrzebnej mieszkańcom Sulęczyna inwestycji. Za kwotę 9,3 mln zł przedszkole wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlane Walaszkowski z Leszna obok Kartuz.

Równo miesiąc po otwarciu przetargu wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza i przedstawiciel firmy Walaszkowski podpisali umowę na wykonanie inwestycji.

– To nas bardzo cieszy, że nic już nie stoi na drodze do rozpoczęcia budowy przedszkola. Przetarg przyniósł nam dobre wieści, a i sam wykonawca ma dobre opinie w branży – nie ukrywa radości wójt B. Grucza.

Trzynaście miesięcy na I etap

I etap inwestycji został wyceniony przez gminę na 13 mln zł, ale zostanie wybudowana za 9,7 mln zł. Chodzi o stan surowy zamknięty ze wszystkimi instalacjami. To dla gminy spory sukces, gdyż otrzymali na to zadanie dofinansowanie w wysokości 9,91 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład’’. Jak powiedział wójt, przyjdzie część tych pieniędzy zwrócić, ale najważniejsze, że jest dobry wykonawca i budowa wkrótce ruszy. Jest to ważne, gdyż w obecnym przedszkolu warunki są bardzo trudne, gdyż budynek nie spełnia wielu norm. Zgodnie z planem I etap budowy przedszkola ma się zakończyć po trzynastu miesiącach.  

D. Tryzna

Komentarze