Gmina Żukowo OSP

Żukowo. Konkurs wiedzy pożarniczej. Najlepsi zmierzą się na szczeblu powiatowym

W remizie OSP Żukowo odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego XLV Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji zgłosiło się 50 uczniów.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleniu na trzy grupy wiekowe. Najpierw zmierzyli się z testem pisemnym, a potem, najlepsi z każdej grupy rywalizowali w etapie ustnym. W grupie najmłodszych, tj. uczestników z klas I-IV zwyciężył Błażej Rzepka. Drugi był Filip Konopka, zaś trzeci Piotr Dampc. W kategorii klas V-VIII najwyższe miejsce zdobył Sebastian Sieciński. Na kolejnych znaleźli się, odpowiednio: Ksawery Laskowski, Andrzej Tutkowski, Rafał Serkowski, Zuzia Hinca. W gronie uczniów klas ponadpodstawowych wygrał Bartłomiej Jankowski. Tuż za nim znaleźli się: Karolina Dampc, Tomasz Wróbel, Paweł Sikora.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom i osobom, które pomagały im w przygotowaniu do konkursu. Wasza wiedza, nawet wśród tych najmłodszych, jest naprawdę imponująca. Działania prewencyjne są bardzo ważne w kwestii dbania o bezpieczeństwo, ale zawsze musimy być przygotowani na wypadek zagrożeń. Wtedy taka wiedza może okazać się bezcenna w kontekście ratowania życia – mówił burmistrz Wojciech Kankowski.

Uczestnicy konkursu, którzy najlepiej zaprezentowali się w danych kategoriach, będą reprezentować gminę Żukowo na etapie powiatowym, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia w Kartuzach.

UG/opr.red

Komentarze