Gmina Dziemiany Inwestycje Powiat kościerski

Dziemiany. Inwestycja drogowa powiatu na finiszu. Odbiór techniczny drogi Dziemiany – Trzebuń

W dniu wczorajszym komisja na czele z wicestarostą Piotrem Laską dokonała oględzin przebudowanej drogi. Inwestor gospodarskim okiem przyjrzał się wykonanym pracom. Na dokonanie poprawek i dokończenie inwestycji wykonawca ma najbliższe dwa tygodnie.

Prace dotyczyły przebudowy drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z DW235 w Dziemianach do końca miejscowości Trzebuń. Jego całkowita długość to ponad 5,4 km. Zakres inwestycji obejmował przebudowę nawierzchni, umocnienie i profilowanie poboczy, budowę chodników i zjazdów w miejscowościach oraz odtworzenie rowów przydrożnych. Wykonawcą tego zadania była firma DROGOMEX z Pruszkowa. Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł. Powiat otrzymał na nią dofinansowanie z RFRD w wysokości 50 proc. kosztów inwestycji.

Gospodarskim okiem

Inwestycja ta, jak mówi wicestarosta P. Laska, wyróżnia się z dwóch powodów. Po pierwsze wielkością wybudowanych chodników w Dziemianach i Trzebuniu. Razem ich długość sięga prawie 3 tys. metrów bieżących. Po drugie wyzwaniom jakie przyszło pokonać inwestorowi odnośnie zjazdów do posesji i innych zgłoszeń od mieszkańców.

– Mieliśmy naprawdę bardzo dużo konsultacji na ten temat. Gdzie było to możliwe, uwagi mieszkańców były realizowane na bieżąco. To doświadczenie na pewno wykorzystamy przy realizowaniu kolejnej naszej inwestycji, a mianowicie modernizacji drogi z Dziemian do Piechowic – podsumowuje wicestarosta kościerski

Komisja zwróciła uwagę na kilka elementów, które wymagają poprawy. To m.in. wyszczerbione krawężniki i konieczność poprawy w kilku miejscach asfaltu. Oprócz poprawek wykonawca ma jeszcze do zrealizowania wylanie końcowych metrów asfaltu przy DW235 oraz wykonanie oznakowania poziomego. Prace te mają zakończyć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna 

Fot. Archiwum.
Fot. Archiwum.
Fot. Archiwum.

Komentarze