Gmina Nowa Karczma Wokół nas

Nowa Karczma. Plac Zabaw SMYK w Centrum Handlowym KABE. Dobre miejsce na rodzinne popołudnia i weekendy

Jeżeli masz już dosyć czterech ścian, a zimno i ciemności nie zachęcają do spacerów z dzieckiem, skorzystaj z oferty Centrum Handlowego KABE w Nowej Karczmie. Można tu zorganizować urodziny dziecka, spotkać się na kręglach ze znajomymi, a nawet zrobić wieczór panieński.

Nowa Karczma jest jak wyspa położona na styku dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych. Portem tej wyspy jest Centrum Handlowe KABE. Zawijają do niego spragnieni dobrych zakupów na ,,spożywce’’ i amatorzy oferowanych tu usług. Wśród nich jest duży Plac Zabaw SMYK, znajdująca się obok kręgielnia i kawiarnia. Wszystko to na piętrze budynku.

Super miejsce na imprezę urodzinową

Kto dziś ma czas wyprawiać urodziny dziecka w domu? Po co, kiedy można to zrobić w bawialni? Od kiedy działa Plac Zabaw SMYK w Nowej Karczmie mieszkańcy miejscowości i okolicy nie muszą już jechać do Kościerzyny czy Gdańska.

– Takie imprezy są u nas bardzo często. Mogę powiedzieć, że chyba wszystkie dzieci okoliczne już tu były, bo jak nie na swoich urodzinach, to kogoś z rodziny lub koleżeństwa – mówi pracowniczka bawialni

Plac Zabaw SMYK to małpi gaj, basen z kulkami, zjeżdżalnia, gry multimedialne oraz wiele innych atrakcji, które pozwolą dzieciom na aktywne spędzenie czasu. To duża powierzchnia, gdzie bawić się może nawet trzydzieścioro dzieci w wieku od dwóch do dwunastu lat. Działa w godzinach 10-19. Obok jest miejsce, gdzie mogą poczekać rodzice czy najbliżsi.

– Pamiętam takie urodziny, na których dorosłych było tyle co dzieci. Zasiedli przy stołach na korytarzu, wyłożyli swoje talerze i wyciągnęli z toreb wszystko co było możliwie do konsumpcji, nawet kawę w termosach. Dziś jest zupełnie inaczej – wspomina właściciel Krzysztof Bertling

Zorganizują co zechcesz

W ostatni weekend dzieci bawiły się tu w klimacie Halloween. Sala była odpowiednio przystrojona, a dzieci swoimi strojami dopasowywały się do jej klimatu. Przygotowano dla nich wiele zabaw. Od szukania skarbu, który ukrył halloweenowy stwór, przez rozbijanie halloweenowej dyni – piniaty, po grę w strasznego twistera i przechodzenie przez pajęczą sieć. Na koniec najciekawiej przebrane dziecko otrzymało nagrodę – wejściówkę na cały dzień na plac zabaw.

– Z tej zabawy skorzystało prawie pięćdziesięcioro dzieci. Bawiliśmy się w dwóch grupach po dwie godziny, jedna przed południem a druga po południu. Widać było, że dzieci po takiej izolacji tęsknią za takimi spotkaniami – mówi opiekunka Natalia

W planach na ten rok chcą na pewno zorganizować imprezę mikołajkową i być może Andrzejki.

Od kręgli po wieczór panieński

Rodzice oczekujący na dzieci mogli skorzystać z kawiarni, w której w ten dzień serwowano ,,duszkowe ciasta’’. Sąsiaduje ona z kręgielnią, która staje się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań towarzyskich. Wiadomo, za oknem zimno i ciemno, a tu można zażyć ruchu i do tego w dobrym towarzystwie. Kręgielnia działa w godzinach 14-20, a piątek i sobotę do godz. 22.

– W okolicach Nowej Karczmy mieszka coraz więcej ludzi z miasta i oni chcą odpoczywać, tak jak się przyzwyczaili. To też dobre miejsce dla aktywnego spędzenia czasu dla dzieci, które wyrosły już z placu zabaw. Zamiast komputera czy telewizji, tu mają ruch i kontakt z rówieśnikami – mówi właściciel obiektu

Kręgielnia to idealne miejsce, gdzie na wesoło, rodzinnie można spędzać czas w popołudnia weekendu. Jak usłyszeliśmy, były tu już organizowane spotkania firmowe, a nawet wieczory panieńskie. Bar oferuje hamburgery, frytki i inne podstawowe dania małej gastronomii.

Wszystkie te miejsca są odwiedzane przez coraz większą grupę klientów. Pytany o biznes właściciel uśmiecha się szeroko i odpowiada: ,,To trudny interes. Działamy, bo chcemy stworzyć dobrą atmosferę dla zakupów w centrum. To dla nas też kwestia wizerunku’’.

Centrum Handlowe KABE odpowiadając na potrzeby klientów, zamierza wkrótce uruchomić punkt z usługami optycznymi.

D. Tryzna

Plac Zabaw SMYK, kręgielnia i kawiarnia mieszczą się na piętrze budynku.
Kręgielnia na piętrze Centrum Handlowego KABE staje się coraz bardziej odwiedzanym miejscem.
W niedzielne popołudnie na Placu Zabaw SMYK królowały halloweenowe klimaty.
Organizatorki halloweenowej zabawy i jej najciekawiej przebrany uczestnik.
Popołudniowa grupa uczestników zabawy halloweenowej w SMYKU.

Komentarze