Gmina Nowa Karczma Wokół nas

Nowy Barkoczyn. Zapraszamy na sobótki. Będą wianki, strzelanie i przede wszystkim dużo dobrej zabawy

Po pandemicznej przerwie wracają w gminie sobótki. Wielu mieszkańców dobrze pamięta te sobótkowe zabawy na łące u sołtysa w Szumlesiu. To była zabawa! Oby taka zapanowała również na tegorocznej sobótce.

Odbędzie się ona 25 czerwca na boisku przy ul. Spokojnej w Nowym Barkoczynie. Impreza rusza od godz. 17. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla wszystkich. Tego dnia oczywiści królować będą wianki świętojańskie. Ci, co będą chcieli nauczyć się jak je pleść, mogą wystartować w warsztatach, a później swoje działo wystawić w konkursie na najpiękniejszy. Czekają nagrody. To oferta raczej dla pań.

Dla panów Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie zaproponuje moc wrażeń podczas konkursu strzeleckiego.

Z kolei dla dzieci organizatorzy przygotowali tradycyjnie dmuchańce, słodycze, a do tego jazdę końmi i bryczką. O godz. 18 rozpocznie się specjalnie przygotowany dla nich spektakl teatralny.

Na wszystkich obecnych czekać będzie ognisko, poczęstunek i dużo dobrej zabawy. Ta taneczna rozpocznie się około godz. 21, kiedy zagrają Zajefajni. Disco polo będzie królować tego wieczoru w Nowym Barkoczynie. I tak do drugiej w nocy.

Wszystkich spragnionych po pandemii dobrej zabawy zapraszamy na sobótki do Nowego Barkoczyna.

D. Tryzna

Na scenie w Nowym Barkoczynie wystąpi zespół ,,Zajefajni’’.
Tak to wyglądało w 2018 roku. Fot. GOKSiR Nowa Karczma

Komentarze