Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

Stara Kiszewa. Od wczoraj ,,kocioł’’ w centrum miejscowości

Prace przy remoncie ul. Kościerskiej, będącej odcinkiem DW 214 przeszły w następny etap. Do tej pory wykonano przebudowę wszystkich instalacji, które biegły pod ziemią. Wykonano też nową kanalizację burzową, gdyż ten teren jest najniżej położonym odcinkiem ulicy i właściwe zagospodarowanie wód opadowych jest bardzo ważne. Prace te wykonywano odcinkami, stąd też obowiązywał ruch wahadłowy. W samym centrum wsi wraz ze zmianą instalacji konieczna była wymiana gruntu. Ponad tydzień temu to zadanie zostało zakończone. Równocześnie na odcinku od strony stacji benzynowej trwały prace dotyczące korytowania nowego pasa jezdni i prace związane z położeniem chodników. Tydzień temu położony tam został asfalt, a pracami dotyczącymi korytowania jezdni i wytyczania chodników został objęty cały odcinek modernizowanej ulicy.

W związku z tym wahadło było na początku tego odcinka. Od wczoraj dołożono dodatkowe wahadło w samym centrum, gdyż okazało się, że konieczne było wykonanie poprawek prac wykonanych wcześniej. Stąd też trwały prace ziemne wokół studni wód opadowych znajdującej się naprzeciw apteki.

To wszystko powoduje, że przejechać przez centrum Starej Kiszewy jest bardzo ciężko. Czasami odnosi się wrażenie, że panuje w tym wszystkim chaos, ale to tylko wrażenie. Mieszkańcy centrum pytani o to jak się teraz im żyje, są świadomi wyzwania i słyszy się od nich, że najpierw trzeba trochę pocierpieć, by później było lepiej. Do tematu będziemy powracać.  

D. Tryzna

Komentarze