Gmina Dziemiany Kultura Wokół nas

Dziemiany. Za nami największa impreza letnia gminy. Nawet deszczowa pogoda nie przeszkodziła w dobrej zabawie

Dni Dziemian tradycyjnie przyciągają do amfiteatru mieszkańców gminy i przebywających tu turystów. To za sprawą atrakcji tego wydarzenia m.in. stoisk imieninowego jarmarku i występujących na scenie muzyków. W tym roku grali tak, że nawet deszcz mnie odstraszył publiki.

Choć oferta tego wydarzenia ruszyła z samego rana, to oficjalnie Dni Dziemian w sobotnie popołudnie w amfiteatrze otworzyli wójt Leszek Pobłocki i dyrektor Ośrodka Kultury Dariusz Turzyński. Była to też okazja, aby przypomnieć historię tego najważniejszego wydarzenia sezonu wakacyjnego w gminie.

Nagrodzeni za aktywność

Tradycyjnie najpierw wręczono Nagrody Wójta Gminy w kategorii Sport. Wszystkie powędrowały do zawodników „Błękitnych Dziemiany”. Klubu, który jak podkreślał wójt gminy, wyróżnia ją spośród samorządów regionu, a nawet kraju. Stąd wspólnie z Marią Turzyńską-Stopą, przewodniczącą Komisji Kultury, Sportu i Promocji nagrodził on Martę Ostrowską, Helenę Stoltmann, Annę Wirkus, Beatę Kuśmierek, Marcina Stachowicza, Jana Kuśmierka, Patryka Kuśmierka, M. Turzyńską-Stopę i Joannę Stachowicz. Szczególnie zostały podkreślone osiągnięcia tej ostatniej osoby – prezes klubu, która ma na swoim koncie tytuły nawet Mistrza Świata w tej dyscyplinie sportu.

Następnie wręczono nagrody zwycięzcom konkurencji wodnych, które z rana odbyły się nad Jeziorem Rzuno. Dekoracji dokonał Krystian Sikora, przewodniczący Rady Gminy. Najlepiej na rowerkach wodnych ścigały się zespoły: Michał Knitter i Mateusz Kuśmierek, Bartosz Knitter i Artur Kryzel oraz Henryk Lange i Wiktoria Lange. W kolejnej konkurencji – wyścigów kajaków najlepsi okazali się Paweł Bruski i Dawid Janik, Michał Knitter i Mateusz Kuśmierek oraz Bartosz Knitter i Artur Kryzel.

Dla każdego cos ciekawego

W dalszej części wydarzenia przyszedł czas na gry i zabawy dla najmłodszych. Ciekawą ich ofertę zaproponowała animatorka z „Przygoda Team” z Bytowa. W tym czasie wokół amfiteatru można było skorzystać z szerokiej oferty jarmarku imieninowego i stoisk gastronomicznych.

Muzyczna część Dni Dziemian rozpoczęła się od konkursu „Na dziemiańską nutkę”. Wystąpić w nim mógł każdy odważny z talentem muzycznym. Okazało się, że najwyżej został oceniony występ Zuzanny Knopik, która zaśpiewała utwór Meluzyna. Nagrody w tym konkursie ufundowało Nadleśnictwo Przymuszewo. Następnie na scenie dziemiańskiego amfiteatru wystąpili zawodowcy. Pierwszy zaprezentował się zespół Dejw. Energetycznymi dźwiękami wprowadzili uczestników zabawy w taneczny nastrój. Następnie na scenie zagościła grupa Freaky Boys, która była wstępem do występu gwiazdy wieczoru – D-Bomb. Dni Dziemian zakończyły się wspólną zabawą pod chmurką.

Jak podkreślał w swoim wystąpieniu wójt L. Pobłocki, Dni Dziemian nie mogłyby się odbyć bez dużego zaangażowania sponsorów – wielu lokalnych firm oraz Nadleśnictwa Lipusz i BS w Starogardzie Gdańskim.

Nad/opr.D.Tryzna

Komentarze