Gmina Sierakowice Sport

Futsal. Przygotowania do sezonu. Debiutancki sezon dla We-Met Futsal Club

Zespół z Kamienicy Królewskiej rozpoczął przygotowania do swojego debiutanckiego sezonu w Futsal Ekstraklasie. Pod okiem nowego szkoleniowca Miłosza Kocota zawodnicy ciężko pracują i trenują do sezonu 2023/2024, który rozpocznie się w pierwszy weekend września.

Futsaliści rozpoczęli przygotowania od testów motorycznych. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 15 zawodników, w tym testowani. Obecnie kadra trenuję w komplecie wraz z nowymi zawodnikami.

W ostatnim czasie do zespołu dołączyli: Mateusz Wesserling, który przez kilka sezonów występował na poziomie Ekstraklasy i jego doświadczenie może dużo wnieść do zespołu. Ponadto Kolumbijczyk Brayan Mera Fernandez, który występował na parkietach w swoim rodzinnym kraju oraz w peruwiańskim Panta-Walon gdzie zaliczył występy w odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów. Jest także Jakub Kornat – bramkarz, który w poprzednim sezonie przebywał w We-Mecie na wypożyczeniu z Constract Lubawy. Po dobrej postawie między słupkami dołączył do kadry na zasadzie transferu definitywnego.

Dodatkowo swoje podpisy pod nowymi kontaktami złożyli dobrze znani miejscowej publiczności: Błażej Wenta, Wojciech Dobek, Kewin Sidor, Ihor Dmitrjew, Szymon Wroński oraz bramkarz Patryk Labuda. Natomiast zespół opuścili: Andrij i Jurij Kidanov, a także młodzieżowiec Jakub Kazior.

Intensywny czas

Drużyna podczas okresu przygotowawczego rozegra 8 meczów kontrolnych z rywalami z Ekstraklasy, a także 1 ligi grupy północnej.

– Mecze kontrolne na pewno będą ważnym elementem przygotowawczym do historycznego debiutu We-Met Futsal Club Kamienica Królewska w Fogo Futsal Ekstraklasie – podkreślają władze klubu.

Początek kampanii planowany jest na weekend 2-3 września, gdzie na własnym parkiecie zespół trenera Kocota podejmie BSF ABJ Bochnię.

Nad/opr.red

Plan sparingów:

29.07 – Constract Lubawa (wyjazd)

05.08 – Futsal Świecie (dom)

6.08 – Futsal Świecie (wyjazd)

09.08 – FC Toruń (dom)

12.08 – Red Dragons Pniewy (wyjazd)

16.08 – FC Toruń (wyjazd)

21.08 – Red Devils Chojnice (wyjazd)

27.08 – Red Devils Chojnice (dom)

Terminarz pierwszych spotkań We-Metu w Ekstraklasie:

2/3 września- BSF ABJ Bochnia (dom)

9/10 września- Jagiellonia Białystok (wyjazd)

23-24 września- Rekord Bielsko-Biała (dom)

30.09/01.10- Legia Warszawa (wyjazd)

14/15.10- KS Sośnica Gliwice (dom)

Komentarze