Gmina Dziemiany Gmina Karsin Gmina Kartuzy Gmina Kościerzyna Gmina Lipusz Gmina Nowa Karczma Gmina Przodkowo Gmina Sierakowice Gmina Somonino Gmina Stężyca Gmina Żukowo Inwestycje Miasto Kościerzyna Powiat kartuski Samorząd

Region. Wyniki naboru Programu Rozwoju Dróg. 13,2 mln zł dofinansowania na remonty dróg powiatowych i gminnych

Premier zatwierdził listę zadań objętych dofinansowaniem z Rządowego Programu Rozwoju Dróg 2023. Pomorskie otrzyma łącznie 48,5 mln zł na remonty niemal 100 km dróg powiatowych i gminnych. W gronie beneficjentów są samorządy z powiatu kartuskiego i kościerskiego.

Do tej edycji RFRD samorządy mogły składać wnioski dotyczące wyłącznie remontu dróg gminnych lub dróg powiatowych wraz z ich skrzyżowaniami. W ramach jednego zadania można było zgłosić jeden odcinek drogi, lub dwa w przypadku gdy szacunkowy koszt realizacji zadania określony we wniosku o dofinansowanie nie przekraczał 1,5 mln zł.

Na listach znalazły się wnioski kilku naszych samorządów.

Kartuskie samorządy ze wsparciem

W gronie samorządów kartuskich największe dofinansowanie pozyskał powiat. Starostwo uzyskało 2,33 mln zł na remont drogi powiatowej Mirachowo – Kartuzy w trzech odcinkach i 703,1 tys. zł na modernizację drogi Borowo – Babi Dół. Dofinansowanie w wysokości 2,2 mln zł otrzyma gmina Somonino na remont dróg gminnych: Goręczyno – Dąbrowa, Goręczyno – Ostrzyce, Ostrzyce – Ramleje. Ponad 1,2 mln zł przyznano gminie Kartuzy na remont ul. Tredera, ul. Leśnej, ul. gen. Józefa Wybickiego, ul. Abrahama i ul. Floriana Ceynowy w mieście. Gmina Żukowo zostanie wsparta kwotą 882,5 tys. zł na remont ul. Spacerowej w Tuchomiu. Niecałe 843 tys. zł trafi do gminy Stężyca z przeznaczeniem na remont drogi od miejscowości Nowa Wieś do miejscowości Kamienica Szlachecka. Blisko 357 tys. zł uzyskała gmina Przodkowo na remont dróg: Kobysewo-Osowa Góra, Rąb-Kowalewo. Gmina Sierakowice pozyskała ponad 332 tys. zł na remont drogi w Smolnikach.

Dofinansowania dla gmin kościerskich

W gronie gmin, które uzyskały wsparcie na dwa zadania jest Karsin i gmina wiejska Kościerzyna. Ten pierwszy samorząd pozyskał 452,2 tys. zł na remont ul. Dąbrowskiej w miejscowości Wiele oraz 251 tys. zł na remont drogi wraz z mostem usytuowanym w ciągu drogi gminnej. Z kolei gmina Kościerzyna otrzyma 498 tys. zł na remont drogi gminnej na odcinku do DK 20, jak również niecałe 491 tys. zł z przeznaczeniem na remont drogi relacji DK 20 – Łubiana. Miasto Kościerzyna pozyskało 1,38 mln zł na remont ulicy C.K. Norwida i S. Wyspiańskiego. Gmina Nowa Karczma otrzymała ponad 637 tys. zł wsparcia na remont drogi Lubań – Liniewko Kościerskie wraz z poboczami. Gminie Dziemiany przyznano 570,2 tys. zł z przeznaczeniem na remont odcinka drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku miejscowości Lendy. Gmina Lipusz otrzymała 65 tys. zł na remont skrzyżowania dróg gminnych w miejscowości Tuszkowy.

PUW/opr.red

Komentarze