Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Szkolnictwo

Powiat kościerski. Ranking liceów i techników. Kościerskie szkoły zaliczyły regres

Perspektywy po raz 26. sklasyfikowały najlepsze szkoły ponadpodstawowe w Polsce. Niestety, trzy placówki w powiecie kościerskim spadły w zestawieniach ogólnopolskich i w skali naszego województwa.

W Rankingu wzięły udział licea i technika, które spełniły kryterium wejścia do niego: szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Technikum nr 2 uplasowane zostało na 475. pozycji w kraju, co jest wynikiem gorszym niż w ubiegłym roku, kiedy zajęło 397. miejsce. Wobec rankingu z 2023 roku szkoła na liście najlepszych techników w woj. pomorskim przesunęła się z 28. na 30. miejsce. Szkole przyznano Brązową Tarczę.

Technikum nr 1 z popularnego Ekonomika sklasyfikowane zostało za główną pięćsetką w kraju i jako 41. w województwie. W poprzednim rankingu było na 380. miejscu w kraju i 26. w regionie.

Kościerskie Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 470. pozycji w kraju. Rok temu było znacznie lepiej, bo szkoła była na 456. pozycji, a dwa lata wcześniej plasowała się w trzeciej setce. Na liście najlepszych liceów w województwie pomorskim szkoła ta została umiejscowiona na miejscu 29. Rok temu była jedno miejsce niżej. Jej wynik był jednak na tyle dobry, że ,,Perspektywy’’ przyznały szkole Srebrną Tarczę.

Red.

Komentarze