Powiat kartuski Szkolnictwo

Powiat kartuski. ,,Laboratoria Przyszłości’’. Szkoły otrzymały 5,21 mln zł wsparcia

Ponad sześćdziesiąt szkół podstawowych z terenu powiatu kartuskiego otrzymało wsparcie finansowe na zakup dodatkowego wyposażenia. Łączne dofinansowanie dla placówek sięga przeszło 5,21 mln zł.

,,Laboratoria Przyszłości’’ to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. W jego ramach zakwalifikowane szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. W skład wyposażenia wchodzą m.in. drukarki 3D z akcesoriami, kamery, mikrofony, oświetlenie

– Chcemy, aby to wyposażenie trafiło do każdej szkoły podstawowej i było dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie, ale też na zajęciach pozalekcyjnych np. kółkach zainteresowań. Celem jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej innowacyjnym – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki

W zależności od liczby uczniów placówki otrzymują wsparcie w kwocie od 30 tys. zł do 70 tys. zł lub w przypadku dużych placówek jest to 300 zł na każdego ucznia.

Wsparcie dla 61 szkół powiatu

W gminie Kartuzy o wsparcie wnioskowało czternaście placówek. Niestety szkoła w Koloni i SP Nr 2 w Kartuzach nie zostały zakwalifikowane.  Ostatecznie dofinansowanie na łącznym poziomie 1,57 mln zł przyznano czternastu szkołom.  Waha się ono między 30 tys. zł a 188 tys. zł na placówkę. Gmina Sierakowice pozyskała dofinansowanie w kwocie 846,6 tys. zł, które podzielono zostało odpowiednio miedzy jedenaście szkół. Po pięć placówek zakwalifikowało się z terenu gminy Chmielno, Stężyca, Sulęczyno i Przodkowo. Ich łączne wsparcie finansowe wahać się będzie między 221 tys. zł a 470 tys. zł. W przypadku gminy Somonino wsparcie uzyskały cztery szkoły na łączną kwotę prawie 349 tys. zł. Łącznie daje to  ponad 5,21 mln zł.

Warto dodać, że niektóre z samorządów przystąpiły już do ogłoszenia pierwszych postępowań związanych z wyłonieniem wykonawcy, który zakupi i zamontuje nowy wyposażenie. Do tematu powrócimy.

Red.

Komentarze