Samorząd Wokół nas

Gdańsk. WFOŚiGW podsumował rok i 30-lecie działalności. Samorządowcy podziękowali za dotychczasową współpracę

Na początku ubiegłego tygodnia w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, odbyła się uroczystość obejmująca dwa podsumowania. Zgromadziła wielu samorządowców z województwa pomorskiego i była okazją do uhonorowania zasłużonych pracowników z branży ochrony środowiska.

Uroczystość podsumowująca rok, zbiegła się z 30-leciem działalności WFOŚiGW. Przybył na nią wojewoda pomorski Dariusz Drelich, członek zarządu SWP Józef Sarnowski, starostowie, burmistrzowie i wójtowie pomorskich gmin, m.in. wicestarosta kościerski Piotr Laska, wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza, wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski czy zastępca wójta gminy Lipusz Marek Klasa. Obecni byli także przedstawiciele straży pożarnych z komendantem wojewódzkim nadbryg. Piotrem Sochą i dyrektorem zarządu wykonawczego OW ZOSP Edmundem Kwidzińskim na czele. W trakcie uroczystości zaakcentowano osiągnięcia Funduszu w ciągu trzech dekad i uhonorowano medalami przyznanymi przez Prezydenta RP najbardziej zasłużonych pracowników. Można było także usłyszeć, że na dorobek Funduszu złożyło się m.in. 40 tys. umów na prośrodowiskowe inwestycje, kwota rzędu 2,3 mld zł na dofinansowania zadań, 150 wybudowanych i zmodernizowanych komunalnych oczyszczalni ścieków, 5 tys. km sieci kanalizacyjnych czy zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 2,2 mln ton.

Samorządowcy dziękowali za lata współpracy

W trakcie uroczystości samorządowcy dzielili się uwagami nt. współpracy z Funduszem i dziękowali za lata owocnej współpracy. Wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza podziękował w imieniu gminy Sierakowice i Sulęczyno za ogromny projekt, w ramach którego gminę skanalizowano w około 95 proc.

–  To ogromne miliony za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Ta inwestycja jest nie tylko dla nas, ale głównie dla przyszłych pokoleń – dziękował wójt B. Grucza. Zastępca wójta gminy Lipusz Marek Klasa podziękował z kolei za współpracę i pomoc w zakupie wozu strażackiego dla liczącej sobie 100 lat OSP Lipusz. Włodarz gminy Szemud Ryszard Kalkowski podziękował za środki pozyskane z Funduszu na wiele ważnych inwestycji.

BM

Komentarze